субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > Рятувальники закликали туристів утриматися від походів у гори: У чому причина

Рятувальники закликали туристів утриматися від походів у гори: У чому причина

У високогір’ї Карпат сьогодні, 8 жовтня, спостерігається різке погіршення погодних умов.

Рятувальники закликали туристів утриматися від походів у гори: У чому причина

Про це повідомили гірські рятувальники Прикарпаття.

За даними Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста, станом на 08:35 на горі Піп Іван — хмарно, обмежена видимість, падає сніг. Вітер північно-східний, пориви до 20 м/с. Температура повітря становить -3°C.

Рятувальники попереджають про складні погодні умови та просять туристів утриматися від виходів у високогір’я. Також фахівці радять користуватися мобільним додатком «Порятунок у горах», який дозволяє швидко зв’язатися зі службами допомоги у разі надзвичайної ситуації.

Гора Піп Іван Чорногірський (2028,5 м) — одна з найвищих вершин Українських Карпат. Вона розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. На вершині розміщені руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, відомої як «Білий Слон».

Напередодні, 7 жовтня, Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області також попереджало про ускладнення погодних умов і радило туристам утриматися від походів у гори.

За прогнозом Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, сьогодні по області — хмарна погода з проясненнями, місцями дощ, у горах — мокрий сніг. Вітер північно-західний 5–10 м/с.

Температура повітря вдень становитиме:

  • у місті Івано-Франківськ — +12…+14°C,

  • по області — +10…+15°C,

  • у високогір’ї — від +1 до +6°C.

Синоптики також попереджають про туман у першій половині дня з видимістю 100–500 метрів. Оголошено I рівень небезпечності (жовтий).

Рятувальники вкотре закликають мандрівників бути обережними, уважно стежити за прогнозом погоди та не ризикувати життям у горах під час негоди.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"