понеділок, 20 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > 1 вересня усі школи запрацюють у звичному режимі? або Про що насправді заяви міністра Шкарлета

1 вересня усі школи запрацюють у звичному режимі? або Про що насправді заяви міністра Шкарлета

Закладам освіти наполегливо порадили розпочинати навчання офлайн лише у випадку вакцинації 80% викладацького складу.

1 вересня усі школи запрацюють у звичному режимі? або Про що насправді заяви міністра Шкарлета
З 1-го вересня всі школи України запрацюють у звичному форматі. Дистанційного навчання не буде. Про це сказав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в ефірі «1 + 1».

За його словами, COVID-19 вже не такий, яким був на початку. Однак він визнав, що розвиваються нові штами, які є активнішими й агресивнішими. «Але на початок навчального року ми все ж розглядаємо ситуацію, коли ще тепло, коли ще немає супутніх сезонних захворювань, тому розраховуємо, що в школу ми підемо в повноформатному режимі», – розповів Шкарлет. Міністр додав, що разом з очільником Міністерства охорони здоров’я Віктором Ляшком розглядав три базові сценарії навчання. «Коли Україна буде в зеленій зоні – це звичний режим нормального повноформатного навчання без жодних змін в освітньому процесі, але водночас і педради, і вчителі можуть обирати для себе якісь додаткові заняття, зокрема, за форматом Всеукраїнської школи онлайн», – розповів Шкарлет.

Які насправді є рекомендації для шкіл

Учора у Львівській ОДА відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Основну увагу зосередили на проблемі вакцинальної кампанії серед мешканців Львівської області. На ній чітко рекомендували керівникам навчальних закладів (зокрема, ректорам вищих навчальних закладів) проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. До того ж, закладам освіти наполегливо порадили розпочинати навчання офлайн лише у випадку вакцинації 80% викладацького складу. Однак, за офіційними даними, з близько 1,08 мільйона освітян в Україні вакциновано лише до 35-ти відсотків, і цей відсоток може суттєво відрізнятися залежно від регіону.

Що з іншими

Cайт Львівської обласної державної адміністрації із посиланням на директора департаменту охорони здоров’я Львівської області Ореста Чемериса повідомив, що показник щеплень у Львівській області зараз є нижчим за середній, якщо порівнювати з іншими областями України. Не задовільними залишаються темпи вакцинації в окремих громадах. «Станом на зараз на Львівщині провакциновано понад 420 тисяч осіб. Попри те, що зараз ми маємо достатню кількість доз вакцин проти вірусу, стає дедалі важче організовувати людей зробити щеплення. Необхідно розширювати мережу закладів, у тому числі торговельно-розважальних, в яких можемо організувати додаткові центри вакцинації», – додала Наталія Іванченко, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики. Тож за підсумками засідання комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій зобов’язала голів райдержадміністрацій взяти під особистий контроль процедуру вакцинальної кампанії на підпорядкованих територіях. Очікується і розширена нарада з головами громад, керівниками закладів охорони здоров’я, освіти, підприємств, представниками громадських організацій з питань забезпечення обсягів вакцинації працівників проти COVID-19.

Прогнози зростання коронавірусних темпів

Робоча група з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу в Україні, у своєму прогнозі заявила про зростання кількості нових випадків хвороби на добу протягом наступних двох тижнів. Про це повідомив сайт Національної академії наук. «Захворюваність в Україні зростає помірними, але стабільними темпами. Темпи зростання нових виявлень складають приблизно 24% в тиждень». За підрахунками науковців, середня кількість нових випадків у день дорівнюватиме 1 008 протягом тижня 11-17-го серпня 2021-го року і 1 285 – упродовж тижня 18-24-го серпня. Також ідеться про те, що летальність від коронавірусу знизилася до 3% на тлі зменшення середнього віку хворих. Високим залишається відсоток дітей серед підтверджених хворих, зокрема, тих, хто потребували госпіталізації. Зараз найбільш загрозлива ситуація в Херсонській та Одеській областях. При цьому стрімко зростає захворюваність в західних регіонах, збільшується кількість позитивних тестів у Києві, але кількість госпіталізацій у столиці України зростає повільно. Як стверджує Telegram-канал Коронавірус_інфо, ситуація з поширенням коронавірусу залишається все ще контрольованою, але рівень госпіталізацій уже перевищує виписки на 18%. Поступове зростання захворюваності триває четвертий тиждень поспіль. «Сумська, Тернопільська та Херсонська області показують перевищення коефіцієнта виявлення на 4%. Найкритичніша ситуація – в Одеській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях. Сумарне зростання госпіталізацій у цих регіонах – 100% усього зростання в Україні», – констатує Центр економіки охорони здоров’я KSE. Водночас, як стверджують експерти, Україна продовжує нарощувати вакцинацію: її темпи перевершують середньосвітові та європейські показники на 1,4% вакцинованого населення за тиждень. Але цього недостатньо, вже зараз необхідно її прискорити вдвічі, щоби вийти на показник у 70% вакцинованого дорослого населення до кінця 2021-го року, наголошують у KSE.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"