У суботу, 27-го січня, Служба безпеки України та Нацполіція за сприяння Міноборони оголосили підозри учасникам злочинної організації, яка заволоділа майже 1,5 мільярда гривень Міноборони для закупівлі боєприпасів для Збройних сил України. Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
«Міністерство оборони продовжує безкомпромісну боротьбу з тими, хто розкрадає гроші на закупівлях зброї. У нас немає місця для корупціонерів. Ведемо боротьбу не лише проти російських окупантів, а й внутрішніх зрадників. Це зміни, про які ми попереджали, і ця робота триватиме», – наголосив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
У жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Жодні постачання не відбулися, попри зобов'язання розпочати їх у грудні 2022-го року. Контракт передплатило Міністерство оборони на 97%. Пʼятьом фігурантам провадження повідомлено про підозру за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою. Серед підозрюваних – колишній посадовець Міноборони, затриманий під час спроби втечі з України на пункті перетину кордону. До суду направлено клопотання про обрання запобіжного заходу. Крім того, серед підозрюваних – нинішній керівник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник і комерційний директор компанії «Львівський арсенал», а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. Питання щодо запобіжних заходів для них наразі вирішується.
«Підозрюваним загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна», – зазначили у прес-службі Міноборони.
Як повідомили в соцмережах, серед фігурантів – скандально відомий Олександр Лієв, який був керівником Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони. Також обшуки пройшли й у нинішнього керівника цього департаменту Тоомаса Накхура і в керівника «Львівського арсеналу» Юрія Збітнєва. Лієв на своїй сторінці у фейсбуці написав, що звинувачення відкидає, а підозру вважає «безглуздою».
«Сьогодні мав відбути у відрядження до Словаччини з метою огляду машин розмінування, які мають доставити в Україну в лютому цього року, про які я вам так багато розповідав. В Україну планував повернутися до 5-го лютого, щоб особисто взяти участь у нараді, яку планує провести Мінекономіки з операторами гуманітарного розмінування. Тому про жодну втечу з моєї країни не може йти мова, тим більше, що я неодноразово виїжджав за кордон останній рік і завжди повертався», – зазначив він.
Нагадаємо, що 19-го січня в Києві «на гарячому» затримали начальника одного з управлінь командування сил підтримки ЗСУ та його спільника – гендиректора компанії-постачальника оборонних товарів. Вони розкрадали державні кошти на закупівлях для армії.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"