Провести вибори в Україні під час війни неможливо із декількох причин. Окрім того, це заборонено чинним українським законодавством. Про це заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк у ефірі «Сніданку з 1 + 1».
«По-перше, у нас справді воєнний стан. По-друге, у нас насправді мільйон людей, які зараз мають стосунок до того, що відбувається на передньому краї. Організувати вибори там практично неможливо. Президент про це чітко каже – якщо будуть спостерігачі, які зможуть сидіти в окопах», – сказав Подоляк.
Другою причиною, за його словами, є постійні атаки Росії. Третя ж складова – агітаційна.
«Як проводити агітацію? В нас не контрактна, а мобілізована армія. Люди мають право висувати свої кандидатури, проводити певні заходи інформаційного реагування. Як ми можемо ці їхні права забезпечити?» – зазначив радник голови Офісу президента.
Ще однією причиною є величезна кількість тимчасово переміщених людей.
«Це навіть не 7 мільйонів, про які говорять всесвітні організації, це понад 14 мільйонів, якщо ще брати внутрішньо переміщених. Яким чином провести в такі короткі терміни перереєстрацію реєстру виборців?» – риторично запитав Подоляк.
І остання причина, за його словами, – це ціна проведення виборів. 29-го жовтня в Україні мали би відбутися парламентські вибори, однак під час дії воєнного стану така можливість заборонена законом. Також уже 2024-го року в Україні мають відбутися президентські вибори. Вони заплановані на кінець березня. Сенатор США Ліндсі Грем 24-го серпня заявив, що в Україні 2024-го року мають відбутися вибори, незважаючи на введений воєнний стан. Президент Володимир Зеленський розповів, що готовий провести вибори, якщо союзники нададуть Україні відповідну допомогу. Зокрема – 5 мільярдів, а також надішлють західних спостерігачів, у тому числі й в окопи. Нагадаємо, раніше голова Верховної ради України Руслан Стефанчук заявив, що вибори в Україні під час війни та дії воєнного стану неможливі. Найоптимальнішим варіантом стали би вибори, які провели би відразу після закінчення війни. В одному з тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької області окупаційна влада врахувала негативний досвід організації псевдо референдуму та запланувала проведення «виборів» у змішаному форматі.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"