понеділок, 20 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Безпрецедентні заходи безпеки. Перед самітом НАТО Вільнюс став фортецею

Безпрецедентні заходи безпеки. Перед самітом НАТО Вільнюс став фортецею

Литва, Естонія та Латвія, Які колись перебували під владою Кремля, витрачають на оборону понад два відсотки свого ВВП

Безпрецедентні заходи безпеки. Перед самітом НАТО Вільнюс став фортецею

Для забезпечення безпеки під час саміту Північноатлантичного альянсу до Вільнюса направили близько тисячі військових з інших держав-членів НАТО. У Литву також поставили провідні системи протиповітряної оборони. Про це повідомив Reuters.

«НАТО перетворило Вільнюс на фортецю, захищену провідною зброєю, щоби забезпечити безпеку для президента США Джо Байдена й інших очільників країн Альянсу, які зустрічатимуться лише за 32 кілометри від огородженого колючим дротом кордону Литви зі союзником Росії Білоруссю», – сказано в матеріалі журналістів.

16 союзників із НАТО направили загалом близько тисячі військових для охорони саміту, який відбудеться 11-12-го липня. Багато країн також надали провідні системи протиповітряної оборони, яких бракує країнам Балтії. За словами президента Литви Гітанаса Науседи, «було би більш ніж безвідповідально залишити небо незахищеним, коли прибувають Байден і лідери ще 40 країн». Зокрема Німеччина розгорнула 12 пускових установок Patriot, які використовують для перехоплення балістичних і крилатих ракет або бойових літаків. Іспанія привезла систему ППО NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar, Франція, Фінляндія та Данія базують військові літаки в Литві, а Велика Британія та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками. Також у Вільнюському аеропорту помітили 8 німецьких установок Patriot, спрямованих у бік російського Калінінграда. Ще дві установки направили на Білорусь. Усі пускові установки запрацювали зранку 7-го липня. До того ж, Литва втричі збільшила кількість прикордонників на кордонах з Білоруссю та Росією, до них приєдналися колеги з Латвії та Польщі.

«Ми готуємося до різноманітних провокацій», – заявив керівник прикордонної служби Литви Рустамас Любаєвас.

Литва, Естонія та Латвія, які колись перебували під владою Кремля, але з 2004-го року стали частиною НАТО та ЄС, витрачають на оборону понад два відсотки свого ВВП, що є більшою часткою, ніж більшість інших союзників по НАТО. Нагадаємо, нещодавно Польща таємно передала Україні десяток бойових гелікоптерів Мі-24 радянської розробки для боротьби проти російської агресії. Німеччина збирається наполягати на відтермінуванні вступу України до НАТО через побоювання, що цей крок може привести Альянс до війни з Росією.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"