Для забезпечення безпеки під час саміту Північноатлантичного альянсу до Вільнюса направили близько тисячі військових з інших держав-членів НАТО. У Литву також поставили провідні системи протиповітряної оборони. Про це повідомив Reuters.
«НАТО перетворило Вільнюс на фортецю, захищену провідною зброєю, щоби забезпечити безпеку для президента США Джо Байдена й інших очільників країн Альянсу, які зустрічатимуться лише за 32 кілометри від огородженого колючим дротом кордону Литви зі союзником Росії Білоруссю», – сказано в матеріалі журналістів.
16 союзників із НАТО направили загалом близько тисячі військових для охорони саміту, який відбудеться 11-12-го липня. Багато країн також надали провідні системи протиповітряної оборони, яких бракує країнам Балтії. За словами президента Литви Гітанаса Науседи, «було би більш ніж безвідповідально залишити небо незахищеним, коли прибувають Байден і лідери ще 40 країн». Зокрема Німеччина розгорнула 12 пускових установок Patriot, які використовують для перехоплення балістичних і крилатих ракет або бойових літаків. Іспанія привезла систему ППО NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar, Франція, Фінляндія та Данія базують військові літаки в Литві, а Велика Британія та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками. Також у Вільнюському аеропорту помітили 8 німецьких установок Patriot, спрямованих у бік російського Калінінграда. Ще дві установки направили на Білорусь. Усі пускові установки запрацювали зранку 7-го липня. До того ж, Литва втричі збільшила кількість прикордонників на кордонах з Білоруссю та Росією, до них приєдналися колеги з Латвії та Польщі.
«Ми готуємося до різноманітних провокацій», – заявив керівник прикордонної служби Литви Рустамас Любаєвас.
Литва, Естонія та Латвія, які колись перебували під владою Кремля, але з 2004-го року стали частиною НАТО та ЄС, витрачають на оборону понад два відсотки свого ВВП, що є більшою часткою, ніж більшість інших союзників по НАТО. Нагадаємо, нещодавно Польща таємно передала Україні десяток бойових гелікоптерів Мі-24 радянської розробки для боротьби проти російської агресії. Німеччина збирається наполягати на відтермінуванні вступу України до НАТО через побоювання, що цей крок може привести Альянс до війни з Росією.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"