середа, 22 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Біля антарктичної станції «Академік Вернадський» буде інсталяція у вигляді української хати

Біля антарктичної станції «Академік Вернадський» буде інсталяція у вигляді української хати

Типовий український будинок в Антарктиді асоціюватиметься з теплом, затишком і канікулами в бабусі

Біля антарктичної станції «Академік Вернадський» буде інсталяція у вигляді української хати
Артінсталяція «Дім. Спогади»

з’явиться на станції «Академік Вернадський» 2022-го року. Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі. За задумом архітекторів, інсталяція має нагадувати ескіз олівцем – наче хтось згадує свій будинок і робить замальовку з пам'яті. На території української антарктичної станції є старий паливний бак, який уже не використовують за призначенням. Він потрапляє на більшість туристичних фото, тому його вирішили перетворити на арт-об'єкт.

«Дім. Спогади» – це ескіз з металу, що ніби малює обриси українського будинку навколо паливного баку. Для наших дослідників – це живий спогад про дім. Для туристів – можливість познайомитися з Україною через рідний для нас, але не банальний візуальний образ», – розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

Слава Балбек, засновник balbek bureau і автор ідеї артінсталяції розповів, що вони запропонували створити інсталяцію, натхненну типовим українським будинком – таким, що асоціюється з теплом, затишком і канікулами в бабусі.

«Ми проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ українського будинку – з шиферним дахом, димарем і характерними вікнами», – зазначив він.

Автори ідеї переосмислили старий паливний бак і перетворили його на об'єкт, привабливий для туристів, стійкий до суворої погоди та безпечний для пінгвінів, які мешкають на острові разом із полярниками. Архітектори й інженери конструюють інсталяцію «Дім. Спогади» з урахуванням суворої погоди, обмежених ресурсів на станції, а також довгої дороги на криголамі в Антарктиду.

«Ми працюємо над тим, аби зробити конструкцію простою для транспортування та монтажу, – розповів Мітя Зінов’єв, керівник «Майстерні чудес». – Деталі чітко промарковані та скомпоновані за секціями, тож будиночок легко відтворити за інструкцією. Металеві труби, виконані з неіржавної сталі, складатимуться в легкий, але міцний каркас. Додаткову стійкість до негоди забезпечать троси, якими ми укріпимо конструкцію. Щоб переконатися у стійкості арту, ми попередньо протестуємо його в Україні разом із полярниками».

Навколо будинку можна буде прогулятися та побачити цікавинки про Україну – адже більшість антарктичних туристів дізнаються про нашу країну під час візиту на станцію «Академік Вернадський». Тому на стінах баку розмістять борди з фактами про Україну та станцію, а також символічними предметами на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки. Зараз завершено конструкторські роботи та розпочато збирання. Після тестового монтажу за участі полярників в Україні інсталяцію знову розберуть, а всі матеріали завантажать на криголам «Ноосфера», щоб вирушити до Антарктиди у січні 2022-го року. Учасники 27-ої Української антарктичної експедиції на станції вже самостійно спорудять інсталяцію за кресленнями. Нагадаємо, що в неділю, 19-го грудня, біля станції «Академік Вернадський» в Антарктиді зафіксували рекордну кількість опадів – за ніч випало під три метри снігу. Раніше в грудні поблизу антарктичної станції «Академік Вернадський» на світ з’явилися пінгвінята. Десь за місяць вони полишатимуть гнізда та збиратимуться в «ясла».

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"