Вашингтон поки не використовує ленд-ліз, щоб заощадити український бюджет у майбутньому, а військову допомогу США передають Україні за іншими програмами. Таке пояснення дав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у коментарі hromadske. За його словами, механізм ленд-лізу полягає в тому, що Сполучені Штати Америки можуть передавати Україні наявні в них оборонні вироби в оренду чи на умовах лізингу.
"Перевага цього інструмента – швидкість ухвалення Адміністрацією США рішень за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії та необхідності голосувань щодо кожного пакету допомоги Україні в Конгресі США. Недолік – обсяги постачань американської зброї в межах лендлізу напряму залежать від фінансових можливостей України", - заявив Ніколенко.
Він стверджує, що на цьому етапі війни США вирішують надавати військову допомогу Україні коштом власного федерального бюджету, оскільки недостатність допомоги чи її неефективність "матиме фатальні наслідки для всього вільного демократичного світу". Зараз Україна отримує допомогу від США за трьома програмами: Ініціатива сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI), зовнішнє військове фінансування (Foreign Military Financing, FMF) та поповнення запасів зброї США (Replenishment of U.S. weapons stocks). Відповідно до них, допомога надається на безоплатній основі. Ці програми, на відміну від лендлізу, не передбачають відшкодування з боку України вартості наданого озброєння, військової техніки та боєприпасів. Нагадаємо, закон про ленд-ліз для України, який ухвалили Сполучені Штати Америки, набув чинності 1 жовтня. Нагадаємо, що у травні цього року президент США Джо Байден підписав закон про запровадження ленд-лізу для України. Документ насамперед спрямований на прискорення надання військової допомоги Україні. Програму ленд-лізу було створено під час Другої світової війни. Такий крок дозволив США оперативно поповнювати запаси союзників військовою технікою та іншим озброєнням.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"