Російські ракети не завжди досягають своїх цілей під час ударів по Україні. Цьому сприяє сукупність факторів, зокрема, посилення систем радіоелектронної боротьби. Про це повідомив «РБК-Україна» з посиланням на коментар авіаексперта, провідного наукового працівника Національного авіаційного університету Валерія Романенка. За його словами, насамперед Україна отримала зараз багато нових засобів і буквально в кожному протоколі про передачу нам тих чи інших типів озброєння зазначається, що «засоби протиповітряної оборони інші».
«Тобто не ракети, не артилерійські системи, а «інші». Це власне і є засоби радіоелектронної боротьби», – пояснив Романенко.
Експерт також уточнив, що зараз трохи пішла хвиля обрубування російських контактів з отримання радіоелектронних комплектувальних. Уже більше країн реально відстежують ланцюжки постачань до Росії. Це стосується і США, і низки європейських країн.
«Тобто вони вже відстежують і переривають ці ланцюжки постачань. І, як повідомляли в ГУР, якщо в серпні росіяни, наприклад, могли випускати 40 ракет типу Х-101, то зараз кількість не перевищує 35-ти. Тобто більш ніж на 10% зменшилося виробництво», – сказав він.
Авіаексперт вказав на те, що, з одного боку, росіяни намагаються вдосконалити ракети, а з іншого боку, це свідчить про проблеми з постачаннями та технологією виробництва. Сьогодні Сили оборони півдня України повідомляли, що за бойову добу російські війська здійснили авіаційний удар із застосуванням тактичної авіації з моря.
«2 крилаті ракети типу Х-31П, випущені в напрямку Одеської області, втратили свою боєздатність у повітрі. Руйнувань і пошкоджень не зафіксовано», – повідомили військові.
Експерт зазначив, що у росіян є запас ракет Х-31, а Х-31П досі є основною антирадарною ракетою в окупантів.
«Зараз ми випускаємо значну кількість систем, але в більшості вони антидронні. Загалом це окрема тематика, і ніхто не буде оприлюднювати, на яких частотах вони працюють», – зазначив Романенко.
За словами експерта, завданням є перекриття навігаційних систем крилатих ракет і дронів. Але російські крилаті ракети і дрони мають, скажімо, такий блок «Комета» і «Комета-М», який загалом приймає інформацію від 4-ох супутникових систем, які працюють на різних частотах.
«І ось завдання, якщо ми хочемо збити наведення, придушити сигнал, або спотворити сигнал. І якщо спотворити сигнал, то ракета все одно отримає його, але вже полетить не туди», – пояснив Романенко.
Як відомо, вчора російські війська завдали комбінованого удару по Україні, застосувавши крилаті, балістичні, авіаційні та зенітні керовані ракети. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомляв, що не всі ворожі ракети, які атакували за балістичною траєкторією, досягнули своїх цілей. Нагадаємо, речниця оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі «Інформаційного стріму» розповіла, що ворог шукатиме нові способи тиску на населення на всій території України – і морально-психологічного та, звісно, вогневого, ракетного. Водночас після доволі тривалої паузи між двома останніми ракетними атаками обстріли знову можуть почастішати.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"