У Пекіні закінчився 14-ий змагальний день. Він став знаковим для України, оскільки відбулися останні змагання за участі її спортсменів. Однак медалі нашій збірній не приніс. І шансу на це вже не залишається, оскільки українські олімпійці завершили виступи. За підсумками нинішнього дня перевага збірної Норвегії над найближчим переслідувачем – Німеччиною – складає п'ять золотих медалей. За кількістю нагород Норвегія теж випереджає усі інші збірні, маючи 34 медалі. Найближчим переслідувачем є ОКР – 27 нагород. Позиції України залишилися незмінними – 23-тє місце. При цьому українська збірна вже гарантовано не покращить своєї ситуації.
Норвезьке досягнення
Загалом – сьогодні спортсмени боролися за п'ять комплектів нагород: по дві у біатлоні та фрістайлі, а також одну в ковзанярському спорті. За два дні до закінчення Олімпіади-2022 Норвегія встановила новий абсолютний рекорд за кількістю золотих медалей – 15. Це вже більше на одну медаль, аніж 2018-го року – тоді норвежці та німці закінчили Ігри у Пхьончхані з 14-ма нагородами найвищої проби. Такий же показник і в збірної Канади 2010-го року. Заради справедливості варто зазначити, що кількість медальних змагань на Олімпіаді-2022 зросла на 6 порівняно з попередніми Іграми у Пхьончхані – до 109-ти. А у Ванкувері Канада виграла 14 золотих медалей із 86-ти можливих.
У біатлоні без провалу, але й без медалей
Останнім нагороду для Норвегії приніс біатлоніст Йоганнес Бьо. Лідер цієї скандинавської збірної тріумфував у масстарті, повторивши відразу декілька історичних рекордів Зимових Олімпіад. Українці ж – Дмитро Підручний і Артем Прима – виступили невдало. Перший посів 24-те місце, а другий фінішував на 28-ій позиції. Лідери нашої чоловічої збірної провалили стрільбу і через це фінішували на низьких позиціях. Обидва допустили по сім помилок – це найгірші показники у гонці. Чоловічий мас-старт став завершальною гонкою з біатлону в Пекіні. В ній взяли участь 30 найкращих спортсменів на цих іграх. А до цього відбувся жіночий мас-старт – і він приніс трохи кращі емоції для українських шанувальників найпопулярнішого зимового виду спорту. Однак – теж безмедальні. Від України бігла лише одна біатлоністка – Юлія Джима, яка стартувала під 19-им номером. На старті гонки 31-річна українка впала та добралася до першої стрільби останньою. Але в підсумку нинішня лідерка збірної України змогла зібратися виявила характер, до того ж, допустила найменшу кількість промахів серед усіх біатлоністок – всього три. Тож фінішувала Юлія на 7-ій позиції. Перемогу здобула Жюстін Брезаз-Буше з Франції.
Біатлонні підсумки
Загалом на Олімпійських іграх у Пекіні розіграли 11 комплектів нагород для біатлоністів. Виграти медалі вдалося лише 7-ом країнам, Україна ж закінчила виступи без нагород, хоча в останній день показала найкращий результат на Іграх у Пекіні: Юлія Джима посіла сьоме місце. Найбільшу кількість медалей на Олімпіаді-2022 з біатлону здобули три спортсмени: норвежці Йоганнес Бьо та Марте Олсбю Ройзеланд, а також француз Кантен Фійон-Майє – по п'ять.
Медальний залік Олімпіади-2022 у біатлоні
- Норвегія: 6 золото + 2 срібло + 6 бронза
- Франція: 3 + 4 + 0
- Швеція: 1 + 3 + 0
- Німеччина: 1 + 0 + 1
- ОКР: 1 + 0 + 3
- Білорусь: 0 + 1 + 0
- Італія: 0 + 0 + 1
Збірна Україна на Олімпіаді-2022 з біатлону (топ-30)
- 7-ме місце: Юлія Джима (масстарт)
- 8-ме місце: Юлія Джима (спринт)
- 10-те місце: Юлія Джима (індивідуальна гонка)
- 11-те місце: Ірина Петренко (індивідуальна гонка)
- 13-те місце: Дмитро Підручний (спринт, гонка переслідування), Юлія Джима (гонка переслідування)
- 15-те місце: Артем Прима (спринт)
- 18-те місце: Дмитро Підручний (індивідуальна гонка), Артем Прима (гонка переслідування)
- 23-тє місце: Антон Дудченко (гонка переслідування)
- 24-те місце: Анастасія Меркушина (спринт), Дмитро Підручний (масстарт)
- 25-те місце: Анастасія Меркушина (гонка переслідування)
- 28-ме місце: Артем Прима (масстарт)
Другий допінг України
У складі збірної України на Олімпіаді зафіксували другу позитивну допінг-пробу. Її здала 28-річна бобслеїстка Лідія Гунько. Про це повідомила Міжнародна агенція тестування (ITA). У допінг-пробі української спортсменки виявили заборонену речовину зі списку WADA – дигідротестостерон (активніша форма тестостерону). Допінг-пробу Лідія Гунько здала в понеділок, 14-го лютого, під час змагального періоду на Олімпіаді-2022. Українку тимчасово усунули від змагань, Гунько має право оскаржити це рішення в суді. Також вона може попросити відкрити допінг-проби Б. Для неї Олімпіада в Пекіні стала першою у кар’єрі. І загалом – вона перша українка в історії у змаганнях з бобслею на зимових Іграх. У турнірі з монобобу Гунько фінішувала на останньому 20-му місці. 28-річна Лідія Гунько буквально в останній момент «видряпала» ліцензію на Олімпіаду: у фінальний тиждень відбору Гунько виборола бронзу на змаганнях в монобобі, що дозволило їй піднятися зі статусу другої резервної в повноцінну учасницю Пекіна-2022, залишивши позаду представниць Італії та Бразилії. Раніше Лідія займалася веслуванням на байдарках та каное, а також стронгвумен. У бобслей перейшла заради можливості виступити на Олімпійських іграх. Це вже друга позитивна допінг-проба у складі збірної України на Олімпіаді-2022: також допінг виявили у крові лижниці Валентини Камінської, яка за день після того оголосила про завершення спортивної кар’єри.
Сьомий рекорд Олімпіади
Удруге в Пекіні китайські фігуристи Суй Веньцзін і Хань Цун встановлюють світовий рекорд у спортивних парах. Дует уже виступав на цій Олімпіаді в короткій програмі командного турніру, де Китай посів п'яте місце. Тоді Суй і Хань перевершили досягнення представників ОКР Анастасії Мішина й Олександра Галлямова, заробивши рекордні 82,83 бала. Наступного разу китайці вийшли на лід уже в особистій першості. У змаганнях пар вони продемонстрували найкращу коротку програму серед учасників і покращили результат порівняно з командним одразу на 1,58 бала. Судді оцінили їхній виступ на 84,41, що стало новим світовим рекордом. Світовий рекорд Суй і Хань став уже п'ятим у фігурному катанні на цих Олімпійських іграх і загалом сьомим серед усіх видів спорту.
Усі світові рекорди Олімпіади-2022
Фігурне катання
Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – коротка програма (спортивні пари, командний турнір) Суй Веньцзін / Хань Цун (Китай) – коротка програма (спортивні пари, особистий турнір) Нейтан Чен (США) – коротка програма (чоловічий турнір) Ґабріелла Пападакіс / Ґійом Сізерон (Франція) – ритмічний танець (танці на льоду, особистий турнір) Ґабріелла Пападакіс / Ґійом Сізерон (Франція) – сума балів (танці на льоду, особистий турнір)
Ковзанярський спорт
Нільс ван дер Пул (Швеція) – 10 000 метрів
Шорттрек
Сюзанне Схюлтінг (Нідерланди) – 1 000 метрів
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"