Про це повідомляє The Guardian.
59-річний Кох вийшов зі своєї 30-метрової підводної оселі в п’ятницю, 24 січня, у присутності судді Книги рекордів Гіннеса Сюзани Рейєс, яка підтвердила, що він перевершив досягнення американця Джозефа Дітурі. Дітурі раніше провів 100 днів у підводному будинку у Флориді.
«Це була чудова пригода, і тепер, коли все закінчилося, я навіть трохи шкодую. Час тут мені дуже сподобався», – сказав Кох після виходу з капсули, яка перебувала на глибині 11 метрів.
Він також поділився враженнями про незабутні краєвиди: «Коли все затихає і настає темрява, море починає світитися. Це неможливо описати, це потрібно відчути самому».
Святкуючи рекорд, Кох відкрив шампанське, викурив сигару і стрибнув у Карибське море, звідки його забрав човен для святкової вечірки на суші.
Життя під водою
Капсула, в якій мешкав рекордсмен, мала більшість зручностей сучасного життя: ліжко, туалет, телевізор, комп’ютер, інтернет і навіть велотренажер. Капсула була з’єднана трубою з іншою надводною камерою, через яку доставляли їжу і могли спускатися відвідувачі, зокрема лікар. Енергію забезпечували сонячні панелі, хоча також був резервний генератор. Єдиним недоліком був брак душу.
Кох зізнався, що його головна мета – змінити уявлення про людське життя та можливість заселення океанів.
«Ми намагаємося довести, що моря можуть стати життєздатним середовищем для експансії людства», – пояснив він.
Контроль і спостереження
Протягом усього експерименту чотири камери записували кожен рух Коха, відстежували його психічний стан і підтверджували, що він ніколи не підіймався на поверхню.
Суддя Книги рекордів Гіннеса Рейєс зазначила: «Ми потребували свідків, які моніторили і верифікували рекорд цілодобово протягом понад 120 днів. Це був один із найекстравагантніших рекордів, який вимагав великої підготовки».
На своєму тумбочці під водою Кох тримав примірник роману Жуля Верна «20 000 льє під водою», називаючи капітана Немо своїм натхненником.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"