п’ятниця, 7 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Антирекорди і черги хворих у Львові. Ситуація в лікарнях перед «червоною» зоною

Антирекорди і черги хворих у Львові. Ситуація в лікарнях перед «червоною» зоною

Антирекорди і черги хворих у Львові. Ситуація в лікарнях перед «червоною» зоною

Ситуація з коронавірусом на Львівщині погіршується: хворих на COVID щораз більшає, а відтак, в області зростає і рівень госпіталізацій та пацієнтів з важкими пневмоніями. Ба більше, зараз Львівська область уже на шляху до «червоної» зони. У Львові ж посилити карантин можуть вже з 14 жовтня Про епідситуацію на Львівщині, чи вистачає місць у лікарнях, - у матеріалі NTA.

Львівщина переходить у «червону» зону

Орест Чемерис

, директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, розповідає, що перейти у «червону» зону ми можемо вже через два тижні, враховуючи показники останніх 5 днів.

«Справді, епідситуація погіршується. Якщо подивитися на динаміку, яку ми спостерігаємо протягом останніх днів, то перехід у «червону» зону - це питання двох тижнів. Ми близькі, до 14 днів ми можемо там опинитися», - пояснив він.

За словами Ореста Черемиса, на Львівщині зростає і частка госпіталізованих з COVID у віковій категорії 30+, а також кількість госпіталізованих дітей.

«Якщо говорити про штам, то він змінився, бо минулого року інкубаційний період був від одного до двох тижнів. Зараз коронавірусні симптоми розвиваються блискавично. Ми маємо значний відсоток людей з тяжкими пневмоніями, які знаходяться на стаціонарному лікуванні. Також, на жаль, бачимо велику кількість дітей на стаціонарному лікуванні», - зазначає Чемерис.

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті через погану статистику захворювання на коронавірус можуть посилити карантин вже з 14 жовтня. Так, міський штаб оперативно реагування рекомендує посилити карантинні заходи:

  • обмежити масові заходи
  • перевести навчальні заклади на дистанційний режим
  • припинити планові операції у лікарнях, які приймають хворих на COVID-19

Ковідні антирекорди Львівщини

4 жовтня Львів встановив антирекорд госпіталізації пацієнтів із COVІD-19. Лікарня швидкої медичної допомоги за один день прийняла 81 хворого.  В стаціонарі закладу перебуває 439 людей, серед них 1 пацієнт – вакцинований. Галина Щербата, медичний директор з лікувальної роботи у Лікарні швидкої медичної допомоги розповідає, що багато пацієнтів – у важкому стані.

«Усі пацієнти, які вчора (4 жовтня) зверталися, були шпиталізовані, бо ще зверталися амбулаторно, які пішли під нагляд сімейних лікарів. Вони кисневозалежні, у дуже важкому стані, з полісигментарними ураженнями легень», - розповідає вона.

Ще один антирекорд встановила дитяча клінічна лікарня «Охмадит». Медзаклад нещодавно прийняв 41 дитину з підтвердженим COVID-19, що стало рекордом за увесь час пандемії. Це діти від кількох місяців і до 18 років. Загалом в стаціонарах Львівщини зараз перебуває 2076 осіб, з них вакциновано всього 127 людей. Так, «ковідні» ліжка області заповнені на 56,11%. Минулої доби госпіталізували із підтвердженим діагнозом 232 особи, в реанімації перебуває 138 людей, з них на апаратах ШВЛ – 34. Що стосується Львова, кількість госпіталізованих у місті минулої доби також виявилась не маленькою – 52 пацієнти. В COVID-стаціонарах перебуває 437 осіб (405 з них мають коронавірус), у реанімації – 31, до ШВЛ підключено - 13 .

До лікарні – черги з хворих

5 жовтня на під'їзді до ізолятора Лікарні швидкої допомоги у Львові, де приймають хворих з коронвірусом вишикувалася черга зі «швидких». [gallery columns="1" link="file" size="full" ids="342048"] Керівник відділу інформаційної політики Соломія Якубечко в коментарі для NTA розповідає, що загалом лікувальний заклад має 20 «ковідних» бригад.

«У нас лікарів, медсестер, персоналу вистачає. Ми були до того готові, бо це вже не перша хвиля коронавірусу», - розповідає вона.

За словами Соломії Якубечко, майже усі пацієнти – у важкому стані, а в реанімації перебуває близько 30 осіб.

«Катастрофічна кількість пацієнтів поступає. І це здебільшого не вакциновані. Якщо такі темпи зберігатимуться, то насправді не буде де класти людей», - зауважила вона.

Куди прийматимуть ковідних пацієнтів

Статистика свідчить про те, в лікарню з коронавірусом потрапляє 95-98% невакцинованих пацієнтів, зауважив голова комісії охорони здоров'я та соціального захисту ЛМР Валерій Веремчук. За його словами, у Львові до початку жовтня «ковідний пакет» мала лише Лікарня швидкої медичної допомоги на Топольній.

«Відповідно, всіх хворих на ковід скеровували саме в цю лікарню. Вони могли прийняти 730 пацієнтів.Заповнено зараз 450. Крім того, планують виділити, якщо колеги підтримають, 4 мільйони 900 тисяч на те, щоб зробити ремонт і додатково ще 100 ліжкомісць розгорнути для лікування хворих на ковід», - додав Веремчук.

Проте вже 6 жовтня хворих на коронавірус прийматиме 8-ма міська клінічна лікарня. Медзаклад зможе лікувати 350 пацієнтів, має 302 кисневі точки, а також 90 кисневих концентраторів. Відділення із пацієнтами хворими на COVID-19 - повністю ізольоване. Також з понеділка, 11 жовтня, прийматиме ще й 5-та міська клінічна лікарня та 1-а лікарня.

«Сумарно, станом на 5 жовтня, міські лікарні можуть прийняти 1400 хворих. Це ті місця, які облаштовані кисневими точками, необхідною технікою, є ШВЛ, концентратори, фахівці та лікарі. Забезпечення є у набагато кращому стані, ніж минулого року», - додав голова комісії.

Загалом на Львівщині функціонує 14 стаціонарів, де госпіталізують хворих на коронавірус. Один з них – лікарня «Охмадит», в якій надають медичну допомогу дітям. Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис раніше повідомляв, що до переліку COVID-закладів охорони здоров’я області внесли Львівський перинатальний центр, де госпіталізуватимуть вагітних з коронавірусом. Валерія Рабінович

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"