середа, 22 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Дев’ятий день Пекіна. Драми у біатлоні та фрістайлі. Огляд Олімпіади від NTA

Дев’ятий день Пекіна. Драми у біатлоні та фрістайлі. Огляд Олімпіади від NTA

Змагання в Пекіні перетнули екватор, сьогодні стартувала друга половина Олімпійських ігор

Дев’ятий день Пекіна. Драми у біатлоні та фрістайлі. Огляд Олімпіади від NTA

На Олімпійських іграх у Пекіні відбулася зміна лідера в медальному заліку: Норвегія випередила Німеччину.

13 – для України

Дев'ятий змагальний день подарував запеклі спортивні «битви» в 10-ти видах спорту: гірськолижному, біатлоні, бобслеї, лижних перегонах, керлінгу, хокеї, лижному двоборстві, шорт-треку, стрибках з трампліна та ковзанярському спорті. Кількість турнірів могла вийти більшою, але через погодні умови перенесли кваліфікацію з лижної акробатики. І в цьому може виявитися український шанс. Але про це нижче. Комплекти медалей у дев'ятий змагальний день розіграні у п'яти видах спорту. При цьому по два комплекти нагород розігрувалися у біатлоні та шорт-треку. За підсумками дев'яти змагальних днів Україна продовжує залишатися без медалей. Найкращі результати українці показали у біатлоні: Юлія Джима та Дмитро Підручний в гонках переслідування показали 13-ті результати. Найбільшу кількість нагород за підсумками дев'ятого змагального дня здобули спортсмени з Норвегії – чотири.

Ризикнула – і схибила

У жіночій гонці переслідування, попри не завжди впевнену стрільбу, Юлія Джима до останнього претендувала на медаль. Однак найкраща на теперішній момент українська біатлоністка програла цю боротьбу. За підсумками останньої стрільби українка пішла на два кола штрафу, з яких вийшла 12-ою з відставанням у три хвилини від лідерки та чемпіонки Ройзеланд. У підсумку Джима фінішувала 13-ою, втретє поспіль посівши місце у топ-15 на Олімпіаді-2022. Меркушина посіла 25-те місце, що є для неї навіть дуже добрим результатом. А ось Петренко посіла 55-ту позицію, отримавши покарання у дві хвилини штрафу через те, що забула пробігти одне зі штрафних кіл у зв’язку з промахами під час стрільби.

«Останній рубіж – пан чи пропав. Джима ризикнула і два постріли схибила. У біатлоні таке не прощають. Але все одно має бути гордість, що є українська спортсменка, яка під час кожної гонки здатна боротися за медалі. Поки є шанси, будемо боротися за медалі», – прокоментував головний тренер жіночої збірної України Урош Велепец.

Трагедії робити не треба

Другою біатлонною гонкою дев'ятого змагального дня Олімпіади-2022 став чоловічий персьют. 60 біатлоністів боролися за високі місця у Пекіні, серед них і три українці – Дмитро Підручний, Артем Прима й Антон Дудченко. Підручний, незважаючи на неоднозначний перебіг подій для нього на дистанції, зберіг 13-ту позицію, яку він займав на старті гонки переслідування.

«Для такої конкуренції 13-те місце на Олімпіаді – досить непогане, – відреагував на такий стан справ Підручний одразу після фінішу. – До того ж, варто враховувати, що в сезоні я плюс-мінус на тих місцях крутився. Тому трагедії особливої, думаю, робити з цього не треба. Сили є. Зараз концентруюся на тому, щоби показати хороший результат у естафеті, а потім уже остання гонка – масстарт».

Прима фінішував 18-им. А таким собі прихованим героєм гонки переслідування став Дудченко. Він стартував останнім, 60-им, а в підсумку спромігся відіграти аж 37 позицій, завершивши перегони 23-ім. Вартий поваги прогрес, який надасть психологічної впевненості на подальшу кар’єру.

«Гонкою я задоволений, це мій найкращий результат на Олімпійських іграх. У мене є розуміння, що ми в горах, і сьогодні все може бути добре, а завтра ти можеш не доїхати до фінішу – приблизно так, як сталося з Тандреволд», – сказав Дудченко.

Критична точка норвезької біатлоністки

А норвезька біатлоністка Інгрід Тандревольд справді змусила похвилюватися своїх прихильників. На останньому колі їй стало погано, вона різко втратила швидкість, а після фінішу не змогла самостійно піднятися та залишити фінішну зону. Добре, що з біатлоністкою все гаразд. Коли вже повністю відійшла, вона звернулася до вболівальників.

«Це фото я зробила у грудні – тоді думала, що з біатлоном закінчила. Я сподівалася, що викладу його в той момент, коли можна буде оглянутися й оцінити всі злети та падіння. Але сьогодні я сягнула нової критичної точки. Найкращий вид спорту не завжди справедливий. Дякую за повідомлення, які я отримую. Ви найкращі. Я боротимуся», – такий загадковий допис залишила Тандревольд в інстаграмі.
 
Переглянути цей допис в Instagram
 

Допис, поширений Ingrid Landmark Tandrevold (@ingridtand)

«Порожнеча, розчарування, злість…»

Так само емоційно висловилася в інстаграмі й українська фрістайлістка-акробатка Анастасія Новосад. Вона одна з небагатьох наших олімпійців, із ким українські вболівальники пов’язували певні надії. Але все перевернулося з ніг на голову. Україна мала змагатися в командному турнірі у дисципліні лижної акробатики, але через спалах коронавірусу (відразу у трьох атлетів) її не допустили до старту. Однією з членів української команди, хто отримав позитивний тест на коронавірус, була якраз Новосад. І до особистих стартів вийти з ізоляції, тобто отримати два негативні тести, українка не змогла. Таку інформацію підтвердив головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв. Новосад відреагувала дуже емоційно.

 
Переглянути цей допис в Instagram
 

Допис, поширений professional athlete (@novosad_anastasiya)

Відповідно, у жіночій кваліфікації від України мала змагатися лише одна спортсменка – Ольга Полюк. Однак змагання так і не відбулися. Через погані погодні умови їх перенесли на завтра, 14-го лютого. Кваліфікація має стартувати о 9-ій ранку за київським часом, а фінал – о 13.00. Таким чином доля наче дарує українській фрістайлістці Анастасії Новосад ще один шанс. Проте вона обережно коментує можливість усе ж виступити на пекінській Олімпіаді:

«Чи означає це, що завтра все ж зможу виступити? Давайте не поспішати. Я нічого на теперішній момент не знаю, чекаю завтрашніх тестів», – сказала Новосад в коментарі сайту «Трибуна».

28-річна Новосад у кар'єрі виступала лише на Олімпіаді-2014. У сезоні-2021/2022 Анастасія виграла один з етапів Кубка світу та була лідеркою (за рейтингом) жіночої збірної України. На думку експертів, вона вийшла на такий рівень форми, що може розраховувати на медалі Олімпіади. Тільки ось злощасний коронавірус знову плутає всі карти…

Перший снігопад

А ще сьогодні зимова Олімпіада нарешті стала по-справжньому зимовою: у Пекіні пішов великий сніг. Насправді невеликі опади часом фіксували тут і раніше, проте 13-го лютого – це справжній снігопад. Журналістам і офіційному твітеру Олімпіади таке сподобалося.

А спортсменам – не дуже. Друге тренування у швидкісному спуску серед жінок скасували через погану видимість. Кваліфікацію в жіночому словпстайлі перенесли на завтра (старт о 4:00 за Києвом), та й лижну акробатику, як уже зазначалося вище перенесли.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"