До масштабної кібератаки, яка була здійснена в ніч із 13 на 14 січня на низку сайтів державних установ України, причетна Росія. Про це пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Так, за результатами дослідження, перші дані дають підстави вважати, що атака була здійснена Російською Федерацією. Всупереч твердженням зловмисників, витоку даних, зокрема персональних, не відбулося. Додаток "Дія" працює стабільно, а всі реєстри надійно захищені. Наразі держспецзв'язок спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирають цифрові докази та займаються розслідуванням інциденту. При цьому, у Центрі інформаційної безпеки наголосили, що українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються вже не вперше.
"Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців. Мета таких атак – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, а також посіяти хаос та зневіру в суспільстві», – пояснили у Центрі інформаційної безпеки.
Останню масову атаку Центр фіксував після використання ЗСУ ударних БПЛА у зоні ООС на Донбасі. Тоді хакери намагалися зламати сторінки українських медіа та громадських організацій.
«А от такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що нинішня пов'язана із нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО», – йдеться у повідомленні.
Також у Центрі додали, що використання хакерами згадок про Волинь, ОУН – УПА, Галичину, Полісь, очевидно, було зроблено навмисне, аби кинути тінь за хакерську атаку на Польщу. ЄС засудив масштабну кібератаку Натомість МЗС Польщі уже заявило про занепокоєння у зв’язку з кібератакою і засудило такі дії.
"Ми стурбовані інформацією про кібератаку на сайти українського уряду, в тому числі на сайт МЗС. Ми рішуче засуджуємо будь-яку діяльність, яка має наслідком поширення дезінформації та порушення функціонування державних інституцій" - написав у Twitter речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.
Як повідомляє "Європейська правда", глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель також засудив кібератаки проти сайтів українських державних установ та заявив, що комітет ЄС з питань політики та безпеки, а також кіберпідрозділи зустрінуться, аби обговорити, як відреагувати та допомогти Києву. Нагадаємо, що вночі після потужної хакерської атаки не працювали такі сайти: МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Кабміну, Мінзахисту довкілля, Державної казначейської служби та портал «Дія».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"