Понад 500 кілограмів енергетичних батончиків власноруч приготували три господині із Львівщини трохи більше, ніж за місяць. Із перших днів повномасштабного вторгнення Росії вони почали готувати солодощі, які дають нашим захисникам сили для боротьби. Кажуть, рецепт підгледіли у знайомих. “Спитала у них рецепт і дякувати Богу, вони хороші люди, розказали. Вирішили цим зайнятись, бо на початку війни було почуття провини, що я нічого не роблю. Якщо хтось робить, то чому ми не можемо? ”, - пояснює ініціаторка приготування батончиків Наталія Турчин. Її ідею підтримали сусідки Уляна та Анна. Жінки зізнаються: спершу витрачали багато часу на приготування, натомість зараз уже кожна знає свій процес. Волонтерити приходять після роботи.
Рецепт енергетичних батончиків
За основу жінки беруть:
- підсушені вівсяні пластівці;
- суміш підсмажених очищених горіхів;
- натертий шоколад та розігрітий мед.
Обов'язково додають чорнослив, курагу, фініки, родзинки, інжир, льон і кунжут. Далі все перемішують, формують у великий прямокутник і відправляють до морозильної камери на 20 хвилин. Після цього ріжуть порційні батончики, обкачують у какао та пакують. Термін придатності такого батончика - кілька місяців.
“Беремо таку кількість інгредієнтів, щоб у батончику були всі вітаміни. Ми стараємось щоб приблизно кожен важив 100 грам. Спершу перевірили на своїх чоловіках, які в теробороні. Казали, ситими були годин 8 точно”, - каже Наталія Турчин.
Побажання від щирого серця
“Чекаємо вас вдома! Бережіть себе! Слава Україні!”, “Віримо в ЗСУ! Віримо в перемогу!”, “Бережіть себе, бо вам ще малих козаків робити!”. Листівочки із такими побажаннями, господині кладуть в упаковку до кожного батончика. Так морально підтримувати військових запропонувала пані Уляна. “Думаю, дійсно, їм там дуже важко, а нам хотілось якось їх підтримати. Писали те, що хотіли, те, що відчували”, - розповідає волонтерка Наталія Голуб. Спершу писали від руки, та згодом почали друкувати, адже роботи є справді багато.
Волонтерить усе селище
Загалом ж, людей на Львівщині як і в цілій Україні війна дуже об’єднала. Кожен шукає, де може бути корисним. У смт, в якому проживають волонтерки, діє цілий волонтерський центр, і цех із виготовлення енергетичних батончиків є одним із. Люди почали заготовляти інгредієнти у себе вдома, щоб господині готували швидше та оперативніше. Тепер їм вдається щодня готувати 30-40 кілограмів енергетичних батончиків. Самі ж військові не втомлюються дякувати волонтерками і завжди надають перевагу їхнім смаколикам над закордонними. Оксана Рогачук
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"