четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Холод на Львівщині: двоє чоловіків - в реанімації

Холод на Львівщині: двоє чоловіків - в реанімації

А у Львові впродовж доби до лікарів звернулися одразу десятки людей – більшість через падіння на вкритих кригою хідниках

Холод на Львівщині: двоє чоловіків - в реанімації

Із перших чисел грудня у Львові та області - сніг, мороз та ожеледиця. Перші потерпілі від зимової погоди - вже на лікарняних ліжках. І кожен із різними травмами. Найскладніше  пенсіонерам. Людям похилого віку втриматися на льоді складніше, а лікування триває довше. На календарі лише 8 грудня, а за останню добу лише у 8-ме територіальне медичне об’єднання Львова звернулося 30 людей, з них 14 госпіталізували. Також двоє старших чоловіків, мешканців області, зараз перебувають в реанімації через переохолодження. 29-річна львів’янка Василина звернулася до медиків, бо по дорозі на роботу впала і  травмувала руку. Каже, у місті багато непосипаних піскосумішшю тротуарів. «Через слизькі тротуари впала на руку. Прийшла  зробити рентген, щоб зрозуміти, як її вилікувати. Я б не сказала, що причина у взутті, воно не слизьке. Просто невдало стала на лід. Таких історій не мала ще», - розповіла львів’янка Василина. Свою маму до травмпункту 8-ої лікарні Львова привів Володимир. У неї забій плеча. Отримала травму, бо запаморочилося у голові прямо на дорозі: жінка також впала, не зумівши втриматись на обледенілій поверхні. «Взуття у неї зручне. Але приходить зимовий період і кожен має «шанси» послизнутися», - каже львів’янин Володимир, який привів до шпиталю маму.

Як правильно падати

Медики закликають утриматися від походів на вулицю, якщо є сильна ожеледиця. Особливо це стосується людей похилого віку. До того ж медики наголошують, що падати теж треба правильно: треба встигнути згрупуватися, притиснути голову найближче до тіла і також верхні і нижні кінцівки притиснути до тіла.

«Це пом’якшить удар. При падінні найбільше травмуються зап’ясні суглоби. А у старших людей дуже часто травмується стегнова кістка. Те, що у народі називають шийкою стегнової кістки. Тому старшим людям я б узагалі радив утриматися від візитів на вулицю», - каже ортопед-травматолог 8 територіального медичного об’єднання Львова Іван Кіндратів.

Також він не рекомендує займатися самолікуванням, адже у більшості випадків таки доводиться йти до лікаря, але випадок ускладнюється очікуваннями.

«Ми надаємо допомогу цілодовобо 7 днів на тиждень. Завжди є на місці спеціаліст, які готові надати правильну, кваліфіковану медичну допомогу. Тому щойно отримали травму – одразу звертайтеся до нас, щоб не було ніяких ускладнень. Якщо зволікати, може збільшитися набряк, больовий симптом. А невчасно діагностований перелом у пізній стадії – є більш важким. І зазвичай, потребує не лише консервативного лікування, а й оперативного втручання», - каже ортопед-травматолог 8 територіального медичного об’єднання Львова Іван Кіндратів.
Потрапили в реанімацію через холод

Є також  потерпілі і від переохолодження. Це двоє 60-річних чоловіків ,яких госпіталізували в Червоноградську районну лікарню вчора пізно ввечері, близько 23:00 години. Чоловіки у реанімації. До слова, це перші випадки переохолодження на Львівщині. На наступні дні синоптики  також прогнозують складні погодні умови. Від переохолодження лікарі радять рятуватися одягом із натуральних чи спеціальних матеріалів. І кажуть, не забувати, що взимку має бути три шари одягу: білизна, середній шар (светр, штани) та верхній одяг. Юлія Бундз

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"