![Із прилавків зникла сіль, що буде далі, – коментар експерта Із прилавків зникла сіль, що буде далі, – коментар експерта](https://nta.ua/storage/image/news/XfNza6hDqBjIiaII3SsSvGzzqfrUCzMwaehlJVKa.jpg)
Через зупинку виробництва найбільшого в Європі заводу з виробництва солі «Артемсіль» в Україні виник ажіотаж і дефіцит цього товару.
«У Бахмутському районі, де розташоване підприємство «Артемсіль», тривають дуже жорсткі бої, тож виробництво солі, як відомо, зупинили, – зазначив у коментарі NTA економічний експерт Віктор Гальчинський. – Інформація про це спричинила певний ажіотаж серед населення, тому сіль тимчасово зникла з прилавків магазинів. Зараз потрібно шукати інші варіанти наповнення ринку цим продуктом. Це або імпорт, або нарощення виробництва на інших вітчизняних підприємствах».
На Львівщині працює Дрогобицька солеварня, яка залишилася фактично єдиним в Україні виробником солі.
«Останнім часом Дрогобицька солеварня ставала мало не туристичним об’єктом, але зараз вона отримає другу можливість. Дрогобицька сіль уже з’являється в магазинах, із нею проблем не має виникати саме в нашому регіоні», – вважає Віктор Гальчинський.
Найближчим часом завод планує збільшити виробництво на 20 тонн, проте це не зможе задовільнити попит навіть Львівської області, зазначила ТСН. Заступник директора Дрогобицької солеварні Ігор Нащочич розповів, що минулого тижня на заводі поставили додаткову ванну для виварювання солі, її зараз випробовують, це має збільшити обсяги виробництва солі. Якщо раніше підприємство місячно виробляло 31-32 тонни, то тепер очікує отримувати до 53-55 тонн. Це максимально, що наразі може випускати солеварня, хоча запит на її продукцію є значно більший. Для збільшення кількості виробництва солі завод потрібно модернізувати на всіх етапах. Оскільки солеварня є державним підприємством, тому фінансувати її модернізацію має держава. Нагадаємо, що російські військові прицільно нищать аграрну інфраструктуру – заміновані українські поля, руйнують, спалюють, розкрадають сховища. Також кораблі Росії блокують чорноморські торговельні шляхи та українські порти, не даючи можливості вивезенню української пшениці на експорт.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"