У Галицькому районному суді Львова триває розгляд справи коригування вогню по Яворівському полігону. У державній зраді обвинувачують 73-річного колишнього «кадебіста» Олександра Косторного. У судовому засіданні вивчають листування, яке слідчі знайшли на особистому комп’ютері обвинуваченого. Про це повідомив «Судовий репортер». За словами прокурора, ці переписки підтверджують антиукраїнську діяльність Косторного, його звʼязки з проросійськи налаштованими діячами і те, що він багато років був активним учасником і організатором різних заходів, які просували в Україні російську ідеологію. Слідчі встановили, що Косторний допомагав російським медіа створювати пропагандистські матеріали про Україну. 2015-го року листувався з журналісткою «Росія-1» Юлією Акчуріною під нікнеймом «Giulia Pimpante». 9-го травня 2015-го року Косторний відвідав Пагорб Слави у Львові для покладання квітів на могили й одягнув георгіївську стрічку.
«Коротко: з мене зірвали георгіївську стрічку на Пагорбі слави, її топтали, спалили, міліція нічого не робила. Зараз провів зібрання російських організацій Львівщини, є відео. Нацики написали запити до СБУ та МВД про російських сепаратистів у Львові, в неділю намагалися організувати захід», – писав Косторний російській журналістці.
«Алессандро, у нашому ефірі сьогодні будете ви, невеликим фрагментом, що резюмує наш матеріал. У Росії виходимо у звичний час – о 22:50 на «Росія-1». Посилання надішлю пізніше. Обіймаю міцно. Передавай вітання дружині Наталі», – відповідала журналістка Косторному.
Крім того, Косторний очолював російське товариство імені Пушкіна, воно керувало Російським культурним центром Львова, в приміщенні якого 2017-го провели обшуки.
«Йде обшук. Кримінальна справа проти газети. Чергову ізолювали, телефон забрали. Обшук відбувається без офіційних осіб, а значить можливе закидання компромату. Їду на місце, пізніше повідомлю про результати», – писав Косторний російській журналістці.
Із росіянкою Акчуріною Косторний обговорював кримінальну справу 22-ох українських бійців 51-оїї окремої механізованої бригади, які у липні 2014-го через обстріли відступили з позицій поблизу Червонопартизанська на Луганщині та потрапили в полон. Тоді проти захисників розпочали кримінальне провадження за ухилення від військової служби. Цю історію у своїй пропаганді хотіли використати росіяни.
«Привіт, радий читати і буду радий бачити. Про такі історії в Україні мовчать. Намагаюся дізнатись через тезку з Луцька, з яким ми бачилися. Вирішіть щодо термінів. Якщо переймаєтеся щодо в'їзду, можу тебе зустріти в «бацьки», – писав Косторний російській журналістці.
Олександр Косторний підтримував зв'язок із іншими росіянами. У суді він розповідав, що керівництво КДБ поставило перед ним завдання створити в СРСР асоціацію детективних служб і підготувати відповідне законодавство. Однак Союз розвалився, і пропозиції Косторного в Україні не прийняли. Та колишній майор КДБ продовжив займатися, як він каже, детективною діяльністю і, зокрема, підтримував звʼязки з товаришами з Росії. 73-річного експрацівника КДБ підозрюють у державній зраді та передаванні даних російським спецслужбам. За інформацією слідства, зібрана інформація допомогла російським військам коригувати вогонь по Яворівському полігону в березні 2022-го року. Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби. Минулого року російські війська зранку 13-го березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині. Тоді загинули понад 50 військових і ще 150 отримали поранення. У червні затримали колишнього працівника КДБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по полігону. Нагадаємо, що атака Яворівського полігону російськими окупантами стала головною темою не лише в Україні, але й у всьому світі. Провідні світові медіа активно обговорювали ракетний обстріл на Львівщині.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"