Непорозуміння, конфлікти та різні позиції
Те, що Притула покинув Голос», боляче вдарить по політичному іміджу та по рейтингах партії. Адже саме він був одним із найбільш упізнаваних та рейтингових членів партії. У цьому переконаний доктор політичних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Микола Бучин. «Можливо, саме завдяки Притулі партія й отримала певний відсоток голосів. І, власне, такий відхід звичайно буде боляче бити по рейтингах», - коментує експерт. При цьому він наголосив, що такі дії і такі заяви одного з лідерів «Голосу» – це чергове підтвердження того, що у середині партії є непорозуміння, конфлікт інтересів та неспівпадіння позицій. «Вони тривають після того, як керівництво партії полишив її засновник Святослав Вакарчук», - пояснює Микола Бучин. Слова політолога підсилюють ще кілька моментів. Передусім, це інформація про ймовірне «осиротіння» парламентської фракції «Голосу». За словами нардепа Ярослава Юрчишина, її нібито мають покинути одразу 10 народних депутатів. А ще реакція Чернівецького обласного осередку «Голосу», який вимагає виключити з партії очільницю політсили Кіру Рудик. Причина - завдання шкоди репутації політсили.
Керівництво не коментує
«Улітку 2020 року, за ініціативи Кіри Рудик, під час з'їзду було змінено Статут партії, чим значно розширювалися повноваження голови партії. Як результат, ця людина самостійно контролює всі політичні, адміністративні, кадрові та фінансові ресурси, ухвалюючи одноосібні рішення», - йдеться у заяві Чернівецького осередку на сторінці у фейбуці. Також звертають увагу на те, зміна статуту спочатку позиціонувалася як тимчасовий крок «на 3 місяці, щоб пройти місцеві вибори». Втім, коли після виборів партійці попросили повернути стару редакцію Статуту, питання заблокувала саме Кіра Рудик, яка з того часу не проводила зборів політради. «Це дозволило Кірі Рудик взяти всі керівні органи під контроль, усунувши тих хто міг становити конкуренцію та запобігти узурпації та зловживанням», - резюмує чернівецький «Голос». Наразі ані офіційної позиції всієї партії, ані персональних заяв Кіри Рудик з цього приводу не було. Ніяк на події не відреагували поки й у «Голосі» Львівщини. А представники цієї політсили мають мандати депутатів Львівської міської та обласної рад. У пресслужбі партії «Голос» на звернення «Української правди» заявили, що про інформацію виходу депутатів дізнались із коментарів ЗМІ двох нардепів, офіційно їх ніхто не повідомляв. Реагувати зараз не збираються, а вирішуватимуть вже після конкретних дій обранців. Оскільки, жоден з них не склав мандат та не довів до відома фракцію про такі наміри.
Сольний виступ Притули
Стосовно Сергія Притули, то його вихід – очевидний сигнал про старт сольної політичної кар’єри, каже політексперт Олексій Роговик. Тим паче, що й сам Притули однозначно заявив: йде з «Голосу», але не з політики. «Це передбачає, можливо, створення нової партії під парламентські вибори 2023 року. Або ж об’єднання менших партій, або, ймовірно, навіть якісь президентські амбіції. Притула – людина, чий електоральний потенціал дійсно високий. Він має впізнаваність, медійність, високий рівень довіри, згідно з соціологічними опитуваннями. Безумовно він може претендувати на високі політичні позиції», - прогнозує Роговик.
Досьє: Партія «Голос» - українська політична партія ліберального спрямування, створена у 2019 році за ініціативи фронтмена гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука. Брала участь у позачергових парламентських виборах 2019 року та місцевих виборах 2020 року.
У Верховній Раді ІХ скликання партія налічує 20 народних депутатів. Перебуває в опозиції до чинної влади. Щоправда, чинну керівницю «Голосу» Кіру Рудик однопартійці звинувачують у кулуарних домовленостях із Офісом президента та партією «Слуга народу». У Львівській міській раді фракцію «Голос» представляють вісім депутатів, у Львівській обласній раді – семеро.
Олег ГалівЧитайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"