четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > «Контінентал фармерз груп»: попри війну, агрофірма наростила обсяги

«Контінентал фармерз груп»: попри війну, агрофірма наростила обсяги

«Контінентал фармерз груп»: попри війну, агрофірма наростила обсяги

Попри звук сирен та свист ракет,  жнива в Україні в самому розпалі. «Контінентал фармерз груп» - одна з провідних сільськогосподарських компаній у Західноукраїнському регіоні. Від початку повномасштабного вторгнення агрофірма не лише не зменшила кількість роботи, а й розширила карту вирощування сільськогосподарських культур. Окрім звичних пшениці, ячменю, ріпака, кукурудзи, сої та картоплі,  додалися і нові культури.

«Карта посівів змінилася. До 24 лютого в нас була одна структура посівних площ. Тепер в кластері появилися такі культури як буряк, тобто щоб Україна була з цукром По інших кластерах з'явилась гречка», - Сергій Миць, керівник кластера «Галич» компанії «Контінентал фармерз груп».

Генеральний директор компанії "Контінентал" Георг фон Нолкен розповідає: ні для кого не секрет, що в умовах сьогодення найбільша проблема для аграріїв - експорт зерна за кордон. Саме для вирішення цього питання компанія скеровує більшу частину своїх сил, адже продаж українського зерна - один з ключових стовпів економіки країни.

«Україна дуже сильно налаштована на експорт зерна. Ми всі розуміємо, що цей об'єм зерна та олійних культур, які тут вирощуються, потрібні не лише в Україні. Це дуже важливий фактор економіки. Це дуже важливий фактор доходу валюти», - коментує Георг фон Нолкен, генеральний директор компанії «Контінентал фармерз груп».

До початку  повномасштабної війни компанія встигла реалізувати більшість вирощеної продукції: зараз на елеваторах аграріїв зберігається менше 10% від минулорічного врожаю. За словами операційного директора "Контінентал" Віталія Ставнічука, загалом елеваторні потужності компанії можуть містити в собі одночасно 500 тисяч тонн урожаю, а в разі нестачі місця можна використовувати полімерні рукави.

«Ми маємо п'ять потужних елеваторів і є три невеликих елеваторних підприємства у Львівській області. Їхній ресурс - по 10-15 тисяч тонн зберігання продукції», - говорить він.

Після того, як зерно потрапляє з поля на елеватор, воно має пройти декілька етапів перед подальшим зберіганням. Культуру вивантажують у спеціальний відсік, очищують та висушують. Окрім того, на локації працюють одночасно дві лінії вигрузки зерна - для перевезення машинами та залізничним транспортом.

«Потужність нашого елеватора - 200 тонн за годину. І це лише одна лінія. Цей елеватор розміщений так, що він віддзеркалений. Тобто ми однією лінією можемо приймати ріпак, а другою лінією можемо приймати пшеницю або якусь іншу культуру. Тобто процеси на елеваторі не гальмуються», - пояснив Ігор Прогній, головний інженер одного з елеваторів

Загалом керівництво "Контінентал фармерз груп" роботою компанії задоволені та запевняють - продовжувати працювати та давати Україні сільськогосподарські культури під час війни - це їхній обов'язок. Партнерська публікація

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"