четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Коронавірус у світі. 89 тиждень. Бустерна доза та перша інгаляційна вакцина

Коронавірус у світі. 89 тиждень. Бустерна доза та перша інгаляційна вакцина

Дивимось, яка зараз ситуація з коронавірусом у світі, які нововведення вводять уряди різних країн, щоб зупинити поширення вірусу COVID-19

Коронавірус у світі. 89 тиждень. Бустерна доза та перша інгаляційна вакцина

У ВООЗ зазначають, що про закінчення пандемії нового коронавірусу можна говорити тоді, коли не буде перевантажено систему охорони здоров'я. «Ми маємо навчитися жити з вірусом. Як тільки нашу систему охорони здоров'я не буде перевантажено через госпіталізації та смерті від ковіда, тобто буде можливість надавати ті послуги, які надавалися раніше, пандемія, можливо, перетвориться на ендемію», - заявив директор Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге в інтерв'ю газеті La Vanguardia. За його словами, до лютого наступного року в Європейському регіоні через ковід можуть померти ще півмільйона людей, якщо тенденція з поширенням інфекції не зміниться. «Чому ми знову маємо проблеми? Тому що більш ніж у половині країн регіону вакцинація зупинилася», - зауважив він. І наголосив, що  «кілька місяців тому головною проблемою була наявність вакцин, тепер проблема - скептицизм по відношенню до вакцин, фейкові новини. Яка ситуація у світі з вакцинацією, у якій країні за добу немає смертей від COVID-19, а також хто посилює протиепідемічні заходи - у матеріалі NTA.

Станом на 15 листопада загалом у світі зафіксували:

  • 254 млн 039 тис 402 випадків захворювання на COVID-19;
  • 5 млн 115 тис 352 летальних;
  • 229 млн 711 тис 971 осіб одужали.

Лідерами за загальною кількістю хворих є:

  • США (47 916 190),
  • Індії (34 447 536)
  • Бразилії (21 957 967).

Коронавірус зафіксували у 222 країнах та територіях.

Ситуація з вакцинацією

Ізраїль. Pfizer проти COVID-19 для дітей

В Ізраїлі дозволили застосування вакцини BioNTech/Pfizer для дітей віком від 5 до 11 років. [gallery size="full" columns="1" ids="350752"] "Генеральний директор Міністерства охорони здоров'я, професор Нахман Еш, прийняв рекомендацію IDF та консультативної групи з вакцин проти коронавірусу вакцинувати дітей віком 5-11 років вакциною проти коронавірусу", - повідомили в МОЗ Ізраїлю. Як зазначено, у своїх міркуваннях Нахман Еш пояснив, що переважна більшість членів комітету вважають, що вакцина має добрий профіль безпеки.

«Дані щодо ефективності, представлені Pfizer, вказують на 91% ефективності у профілактиці захворювання у дітей віком 5-11 років у контрольованому клінічному дослідженні. Більшість експертів вважають, що користь вакцини у цьому віці переважує пов'язаний із цим ризик», - зазначили у міністерстві.

Початок вакцинації для цієї вікової групи буде визначено найближчими днями.

Британія. Обов’язковість щеплення для медиків.

У Великій Британії всі співробітники Національної системи охорони здоров'я (NHS) повинні будуть щепитися від COVID-19 до 1 квітня 2022 року. Таку пропозицію озвучив міністр охорони здоров'я країни Саджід Джавід, передає УНН із посиланням на прес-службу уряду .

«Всі, хто працює в NHS та соціальних службах, мають бути вакциновані. Ми повинні уникати шкоди, що запобігає, і захищати пацієнтів у NHS, захищати колег у NHS і, звичайно ж, захищати саму NHS. Тільки колеги, які можуть довести, що вони повністю вакциновані від COVID-19, можуть бути найняті або задіяні в цих умовах», - сказав Джавід.

За його словами, запровадження такої вимоги стримувалося через побоювання того, що медики вирішать залишити роботу через небажання вакцинуватися. «За умови схвалення парламентом ми маємо намір розпочати виконання цієї умови з 1 квітня», - зазначив Джавід. Джавід розповів, що останні дані показують, що 90% співробітників NHS Trust отримали щонайменше дві дози вакцини від COVID-19, хоча у деяких фондах ця цифра наближається до 80%.

Канада. Дозволили бустерну дозу вакцини Moderna

У Канаді дозволили щеплюватися бустерною дозою вакцини Moderna від коронавірусу всім повнолітнім мешканцям, повідомляє  УНН  із посиланням на Департамент охорони здоров'я Канади.

«Департамент охорони здоров'я дозволив використання вакцини Spikevax від COVID-19 виробництва Moderna для бустерного щеплення", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що третє щеплення буде доступне всім жителям старше 18 років, які зробили друге щеплення мінімум за шість місяців до цього. «Бустерне щеплення COVID-вакцини Spikevax містить половину дозування звичайної дози», - зазначили у відомстві.

Раніше у Канаді дозволили бустерне щеплення Pfizer

Міністерство охорони здоров'я Канади дозволило бустерне щеплення для всіх повнолітніх у країні вакциною Pfizer. Про це пише  The Guardian. Зазначається, що додаткову дозу робитимуть через шість місяців після проходження повного курсу вакцинації. Це допоможе підвищити захист населення на тлі того, як штам "Дельта" призвів до нового спалаху захворювань та госпіталізації.

США. Третя доза вакцини Johnson & Johnson

У той же час, бустерне щеплення всім повнолітнім дозволили і в США, проте Johnson & Johnson.

Франція. Розширення кампанії бустерної вакцинації

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що з грудня бустерна вакцинація знадобиться і людям віком до 65 років. Він зазначив, що без позначки про третю дозу медичні перепустки деяких категорій громадян будуть анульовані, пише euronews.

«У людей віком до 65 років з часом дія попередньої вакцини слабшає. Зараз, поки ми з вами говоримо, у реанімаціях перебувають 80% із зайвим людей віком 50+. Ось чому з початку грудня ми запускаємо кампанію бустерної вакцинації для наших співвітчизників 50-64 років», - повідомив  Макрон.

ВООЗ про третю дозу вакцини

Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус розкритикував широке застосування бустерних доз Covid-вакцин та щеплення дітей. Про це йдеться у повідомленні в Twitter-акаунті ВООЗ.

«Немає сенсу вводити бустерні дози (вакцини від коронавірусу - ред.) здоровим дорослим людям або щеплювати дітей, коли працівники охорони здоров'я, люди похилого віку та інші групи все ще чекають своєї першої дози», – повідомив Гебреісус.

Він наголосив на тому, що щодня у світі робиться вшестеро більше бустерних доз, ніж перших уколів у країнах з низьким рівнем життя. За словами Гебреісуса, додаткові дози вакцини від коронавірусу потрібні лише людям з ослабленим імунітетом.

Китай. Перша в світі інгаляційна вакцина

У китайській провінції Хайнань презентували першу у світі інгаляційну вакцину від коронавірусу. Про це повідомляє  CGTN та Independent. [gallery size="full" columns="1" ids="350761"] Презентація відбулася 12 листопада на п'ятій міжнародній Хайнаньській виставці індустрії охорони здоров'я, яку провели в місті Хайкоу (провінція Хайнань). Препарат розробили команди китайського військового експерта з інфекційних захворювань Чена Вея разом із китайською біотехнологічною компанією CanSino Biologics Inc. Інгаляційну вакцину слід вдихати через рот. Через дихальні шляхи вона потрапляє у легені та стимулює імунітет слизової оболонки, який неможливо створити за допомогою внутрішньом'язових ін'єкцій.

Карантинні обмеження

Австрія. Локдаун для нещеплених, і нічний локдаун для щеплених

В Австрії розглядають можливість введення локдауну для щеплених від COVID-19 у нічний час. Таку заяву зробив глава міністерства охорони здоров'я країни Вольфганг Мюкштайн, його слова наводить телеканал ORF, повідомляє УНН.

«Будуть запроваджені обмеження на вихід у нічний час для вакцинованих людей. Це частина запропонованого пакету заходів», - заявив міністр.

Як пояснив Мюкштайн, експерти наполягають на необхідності вжиття подальших заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу, ці рекомендації вже обговорювалися з владою країни та федеральних земель. Він вказав на «драматичну ситуацію у відділеннях інтенсивної терапії» та наголосив на необхідності скорочення числа контактів між людьми. За оцінкою Мюкштайна, нові обмеження можуть бути ухвалені вже в середу, 17 листопада. Міністр зазначив, що обмеження діятимуть із 22:00, таким чином ресторани не зможуть продовжити нічну діяльність у цей період. Крім того, влада розглядає можливість посилення вимог до носіння респіраторів FFP2 у приміщеннях, збільшення кількості ПЛР-тестів та ведення нових обмежень для заходів, повідомив глава відомства. Нагадаємо, що 15 листопада в Австрії вводиться локдаун для всіх людей віком від 12 років, хто не щеплений від COVID-19. Період локдауну триватиме десять днів. [gallery size="full" columns="1" ids="350753"] Нещепленим заборонено залишати будинки без особливих причин. Виняток становитимуть лише ті, хто вирушив на роботу, навчання, до магазину чи до медичного закладу. Слідкувати за виконанням обмежень поліція, порушникам загрожують штрафи, попередила влада Австрії.

«Ми маємо підвищити рівень вакцинації. Вона на ганебно низькому рівні», – пояснив рішення канцлер країни Олександр Шалленберг.

За його оцінкою, локдаун торкнеться близько 2 млн. громадян Австрії, що становить близько третини населення.

Італія. Посилення карантинних обмежень

Уряд Італії прискорив кампанію вакцинації та ввів нові правила щодо контролю за рівнем інфікування в школах, включаючи примусове приміщення класів до карантину після трьох позитивних випадків зараження COVID-19 у спробі стримати четверту хвилю COVID-19, пише  EURACT .

«Якщо ми продовжимо вживати запобіжних заходів, вводити треті дози і належним чином керувати тестуванням і відстеженням у школах, це залишиться невеликою хвилею і не захлисне нас, як це сталося в інших країнах», - повідомив професор Вальтер Ріккарді, який є радником з COVID-19 міністра охорони здоров'я країни Роберто Сперанца [gallery size="full" columns="1" ids="350755"]

У жовтні розпочалася кампанія вакцинації третьою дозою для людей з ослабленим імунітетом, медичного персоналу, гостей та персоналу будинків для людей похилого віку, тих, хто отримав вакцину Johnson & Johnson, та тих, хто старше 60 років. В Італії уже  2,1 мільйона осіб – 35,4% відповідних критеріям громадян – вже отримали третю дозу вакцини.

"Незабаром я зустрінуся з міністром Сперанца та Науковим комітетом, щоб обговорити можливість зниження вікового порогу для третіх доз, очевидно, на основі наукових даних", - зазначив комісар з надзвичайної ситуації через COVID-19 Франческо Паоло Фігліуоло.

Фігліуоло зауважив, що прискорення кампанії щодо введення третьої дози – єдиний спосіб забезпечити безпечне Різдво для сімей.

Сінгапур. Нещеплених від COVID-19 пацієнтів не лікуватимуть безкоштовно

З грудня цього року влада Сінгапуру більше не оплачуватиме лікування коронавірусу тих громадян, які не зробили щеплення від цієї хвороби, повідомляє МОЗ Сінгапуру. [gallery size="full" columns="1" ids="350756"]

«З 8 грудня 2021 року ми почнемо стягувати плату з пацієнтів із COVID-19, які не вакцинувалися за власним бажанням», - йдеться у повідомленні.

Водночас перебування у лікарнях людей із протипоказаннями до вакцинації, а також дітей віком до 12 років держава оплачуватиме. Також у міністерстві зазначили, що до 31 грудня не стягуватимуть плату з вакцинованих лише однією дозою. З 1 січня 2022 року лікування пацієнтів з коронавірусом, які мають щеплення та які нещодавно не подорожували, відбуватиметься за рахунок держави. Як зазначають, у Сінгапурі велика кількість невакцинованих людей потребує інтенсивної стаціонарної допомоги. Вони непропорційно сильно підвищують навантаження на ресурси охорони здоров'я.

Данія. Можуть повернути карантині обмеження

Уряд Данії готовий найближчим часом повернути коронавірусні обмеження, повністю зняті у вересні. [gallery size="full" columns="1" ids="350759"] Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прем'єр-міністр країни Метте Фредеріксен. Наприкінці вересня добова кількість нових випадків зараження COVID-19 у країні опустилася нижче 300, а кількість госпіталізацій – менше 100 на день. Враховуючи високий рівень вакцинації (понад 75%), влада вирішила зняти всі обмеження, зокрема обов'язкове носіння масок у громадських місцях. Проте в останні тижні кількість випадків зараження почала стрімко зростати. За останній тиждень середньодобовий показник кількості нових заражень досяг 2111, а кількість госпіталізацій повернулася до рівня початку поточного року. За весь час пандемії у Данії виявлено понад 400 тис. випадків захворювання, померло понад 2,7 тис. пацієнтів. Тепер влада може повернути обов'язкове носіння масок у громадських місцях, а також перепустку людей за «ковідними паспортами».

Німеччина. Антирекорд хворих за добу

Число підтверджених нових випадків зараження коронавірусом у Німеччині станом на 10 листопада зросло за добу на 39 676, що стало новим максимумом за весь час пандемії. Про це свідчать опубліковані в середу дані Інституту Роберта Коха (підпорядковується МОЗ ФРН), передає УНН . У ЗМІ зазначають, що попередній антирекорд було зафіксовано 5 листопада, коли за добу виявили 37120 випадків зараження. З початку епідемії інфекція була виявлена ​​у 4844054 жителів ФРН. Від наслідків захворювання, яке викликається коронавірусом, за добу в країні померло 236 пацієнтів. Загальна кількість смертей за весь час пандемії у Німеччині досягла 96963.

У Китаї новий спалах штаму «Дельта»

У китайському місті Далянь зафіксовано новий найбільший спалах COVID-19, викликаний поширенням штаму "Дельта", повідомляє  Reuters. З 17 жовтня по 14 листопада в Китаї зафіксовано 1308 хворих на коронавірус. Під час літнього спалаху штаму "Дельта" було 1280 інфікувань. Нинішній спалах називають найбільшим у країні, він торкнувся 21 регіону. Незважаючи на те, що кількість хворих менша, ніж у більшості інших країн, влада прагне вжити заходів для стримування поширення хвороби. Нині місто Далянь на північному сході Китаю – осередок поширення інфекції. У сусідніх містах, зокрема в Дандоні, Аншані та Шеньяні, запровадили 14-денний карантин для всіх, хто приїжджає з Даляня. Станом на 14 листопада у Китаї зареєстровано 98 315 підтверджених випадків коронавірусу. Померло 4636 людей.

Японія. Не зафіксували жодної смерті за добу від COVID-19

7 листопада у Японії вперше за 15 місяців ніхто не помер від коронавірусу. Про це повідомляє  The Japan Times . 7 листопада в країні зафіксували 162 нових випадки зараження коронавірусом, загальна кількість хворих на COVID-19 - 100 осіб. У Токіо, столиці Японії, зареєстрували 21 хворого на коронавірус. Середнє значення нових випадків за тиждень у столиці становило 20,1 порівняно з 24,6 минулого тижня. У префектурі Осака - район, який найбільше постраждав від COVID-19, зареєстровано 39 нових випадків зараження вірусом. У вересні у всіх регіонах Японії скасували режим надзвичайного стану, запроваджений для боротьби з коронавірусом. Загалом у Японії зареєстровано 1,72 млн хворих на коронавірус, померло — 18,3 тис. осіб.

Читайте "Коронавірус у світі. 88 тиждень. Перші таблетки та обов’язковість вакцинації"

Та  “Коронавірус у світі. 87 тиждень. “Чорна” Литва і вакцинація дітей”. А також  “Коронавірус у світі. Де, скільки і як з ним борються”. І ще“У ВООЗ пов’язують забруднене повітря з важким перебігом COVID”. А також "Гріх, безпліддя, всесвітня змова. Найпоширеніші міфи про вакцину".

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"