п’ятниця, 7 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Коронавірус у світі. 90 тиждень. Відновлення носіння масок, "ковідні паспорти" та масові протести

Коронавірус у світі. 90 тиждень. Відновлення носіння масок, "ковідні паспорти" та масові протести

Дивимось, яка зараз ситуація з коронавірусом у світі, які нововведення вводять уряди різних країн, щоб зупинити поширення вірусу COVID-19

Коронавірус у світі. 90 тиждень. Відновлення носіння масок, "ковідні паспорти" та масові протести

У ВООЗ стурбовані новою хвилею Covid-19 в Європі. Кажуть, що необхідно негайно вдатися до посилення карантинних обмежень, інакше до березня наступного року у Європі від коронавірусу можуть померти ще 500 000 людей. Як повідомив регіональний представник ВООЗ в інтерв'ю ВВС Ганс Клюге, поширення нової хвилі коронавірусу спричинене недостатнім рівнем вакцинації та домінуванням надзвичайно заразного штаму Дельта.

"Covid-19 знову стає причиною номер один смертності у нашому регіоні", - заявив він.

За словами представника ВООЗ, навіть найпростіші заходи, такі, як відповідальне носіння масок, вже можуть допомогти. Ганс Клюге каже, що обов'язкову вакцинацію треба розглядати як "крайній захід" у боротьбі із хворобою. Але він вважає, що обговорення такої можливості на законодавчому та суспільному рівні є "дуже на часі".

"А до цього в нас є такі засоби, як "ковідні паспорти", - каже він, зауважуючи, що вони "не обмежують нашу свободу, а радше є інструментом підтримки наших свобод".

У яких країнах протестують проти запровадження "ковідних паспортів", де повертають маски - як обов'язковий атрибут у боротьби проти коронавірусу, а також про зараження  коронавірусом тварин у зоопарку  – читайте у матеріалі NTA.

Станом на 22 листопада загалом у світі зафіксували:

  • 257 млн 956 тис 787випадків захворювання на COVID-19;
  • 5 млн 170 тис 610 летальних;
  • 232 млн 856 тис 322 осіб одужали.

Лідерами за загальною кількістю хворих є:

  • США (47 730 591),
  • Індії (34 510 413)
  • Бразилії (22 017 276).

За даними порталу Worldometer, який спеціалізується на статистиці щодо найважливіших світових подій, коефіцієнт смертності на 1 млн населення планети становив на ранок понеділка 663,1. У США на 1 млн жителів померли 2 тис. 378 осіб, в Індії - 333, Бразилії - 2 тис. 854.

У штаті Теннессі (США) скасування обов’язкового носіння масок у школах визнали незаконним

Адміністрація губернатора штату Теннессі (США) Білла Лі попередила законодавців, що законопроект, який скасовує обмеження щодо COVID-19 у штаті, зокрема обов'язкове носіння масок у школах, порушуватиме права людей з обмеженими можливостями, повідомляє Associated Press.Як стверджують критики закону, він порушує права дітей з обмеженими можливостями, адже вони можуть серйозно піддаватися ризику, якщо захворіють COVID-19. Зважаючи на те, що носіння масок у школах перестало бути обов'язковим, цей ризик зросте ще сильніше.

[gallery size="full" columns="1" ids="352273"]

Прихильники цієї правової норми, однак, наголошують, що вона не забороняє дітям носити маски.

"Губернатор зазначив, що є пункти, які необхідно виправити на майбутній сесії, і ми працюватимемо із законодавцями", - запевнив його прес-секретар Лі Кейсі Блек у коментарі AP.

Зазначимо, що відповідно до дослідження, опубліковане у “Британському медичному журналі” (The BMJ), маски – один із найефективніших засобів боротьби з COVID-19: вони знижують потенційну кількість захворювань на 53%, повідомляє The Guardian.

Науковці Единбурзького університету та австралійського університету Монаша дослідили ефективність різних карантинних обмежень під час пандемії. Вони проаналізували 30 досліджень з різних країн світу і дійшли висновку, що маски найкраще запобігають поширенню COVID-19.

«Носіння масок знижує потенційну кількість захворювань на 53%», – йдеться у повідомленні.

А дотримання соціальної дистанції знижує потенційну кількість захворювань на 25%.

Більше читайте "Маски – один із найефективніших засобів боротьби з COVID-19. Дослідження".

Четверта хвиля у Бельгії: знову стає обов’язковим носіння маски

У Бельгії знову стає обов'язковим носіння масок у приміщенні, а співробітників переводять на дистанційний режим роботи мінімум на чотири дні на тиждень,  повідомили європейські ЗМІ. [gallery size="full" columns="1" ids="352274"] Маски потрібно буде носити всім, хто перебуває в закритих приміщеннях, наприклад, у кафе та ресторанах, при цьому за столиками можна буде сидіти без захисних засобів. Норми поширюватимуться на мешканців країни віком від 10 років, раніше віковим обмеженням було 12 років. Також до  середини грудня бельгійцям доведеться працювати з дому чотири дні на тиждень, а потім – три дні. Офіційне рішення щодо нічних клубів поки не оголошено, проте не виключається, що їм доведеться перевіряти відвідувачів на COVID-19, щоб уникнути носіння масок. Обмеження, які набудуть чинності з 20 листопада, були схвалені на тлі зростання захворюваності на COVID-19 у Бельгії, де йде четверта хвиля захворюваності. За даними Європейського центру з профілактики та контролю захворювань, у Бельгії спостерігається один із найвищих показників захворюваності на душу населення в ЄС: за останні два тижні на сто осіб припадає один випадок інфікування.

Локдауни, коменданські години, протести

[gallery size="full" columns="1" ids="352275"]

Австрія запровадила локдаун: очне навчання для школярів, але з обов'язковою вимогою - носіння масок

Уряд Австрії оголосив про запровадження в країні загального локдауну на 20 днів, починаючи з 22 листопада.

Обмеження будуть стосуватися усіх жителів країни однаково, а з 12 грудня знову застосовуватимуть правило 2-G (допуск з сертифікатом про щеплення або перенесену хворобу). Першу проміжну оцінку ситуації робитимуть через 10 днів. Перед цим канцлер Александр Шалленберг неодноразово виключав імовірність локдауну для вакцинованих.

«Проявіть відповідальність, зменшіть кількість контактів - на щонайменш 20 днів. Тоді ми зможемо святкувати Різдво разом», - закликав канцлер.

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштайн  повідомив, що вже діюче обмеження 2-G сповільнило темпи поширення вірусу, але цього виявилось недостатньо, та вибачився за прорахунки уряду. Він додав, що зараз локдаун єдиним ефективним способом збити хвилю епідемії. Школи продовжать працювати в очному режимі, але з вимогою носити маски. Усім, для кого це можливо, рекомендують перейти на дистанційну роботу.

Три райони Німеччини запровадили локдаун та комендантську годину

Три муніципалітети у німецькій федеральній землі Баден-Вюртенберг першими в країні запровадили нічну комендантську годину і частковий локдаун для своїх жителів, які не мають щеплення від коронавірусу, повідомляє Spiegel. Такі заходи запроваджують у себе райони Шварцвальд-Бар, Східний Альб та Біберах, де ситуація з коронавірусом особливо тривожна; правила почнуть діяти з 22 листопада. Нещепленим жителям з 9 вечора до 5 години ранку дозволено буде виходити на вулиці тільки за наявності поважної причини, як для отримання медичної допомоги, у зв’язку з роботою тощо. Доступ у ресторани, готелі (з винятками для робочих поїздок) та несуттєві магазини буде можливий тільки з сертифікатом про щеплення або довідкою про одужання. Продуктові магазини, аптеки, пошта, банки, АЗС та перукарні під такі обмеження не потрапляють. Також Німеччина зареєструвала нові максимуми заражень за увесь час епідемії, 18 листопада за добу зареєстрували понад 65 тисяч нових хворих (населення країни - близько 83 млн). Зростають і показники госпіталізації.

Словаччина планує запровадити локдаун для невакцинованих

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер через сплеск епідемії коронавірусу та недопущення перезавантаження лікарень запропонував на три тижні посилити карантинні обмеження в країні. Як повідомляє Aktuality. За його словами, у деяких закладах вже не залишилось вільних місць для коронахворих.

«Ми не хочемо допустити ситуації, коли люди не можуть отримати допомогу», - заявив він.

Передбачається, що на період посилення карантину доступ до більшості закладів, крім найважливіших – спортзалів, концертних залів, несуттєвих магазинів тощо - буде можливий тільки для людей, які повністю щеплені або недавно перехворіли.

«Ми не пропонуємо нічого надзвичайного – до таких кроків вдаються усі довколишні країни», – зауважив Едуард Гегер.

В середині листопада Словаччина, країна з 5,4 млн населення, зареєструвала нові максимуми заражень за увесь час епідемії. Найвищий показник перевищив 7 тисяч нових хворих за добу. Повністю вакциновані у Словаччині 45% дорослого населення. Це один з найнижчих показників у ЄС, після Болгарії та Румунії.

Протести у Нідерландах

У Нідерландах другу ніч поспіль пройшли протести проти підходів влади до протидії епідемії коронавірусу - в Гаазі, Рурмонді, Урку, Штейні та Бюнсхотен.  У Роттердамі, де за день до того поліція застосовувала зброю і затримали понад 50 людей, цього разу було спокійно. Про це повідомляє NOSпише УП. [gallery size="full" columns="1" ids="352264"] [gallery size="full" columns="1" ids="352263"] У Гаазі заворушення стались у двох районах. Учасники подій палили дрібні об’єкти на вулицях і запускали важкі феєрверки. Хтось поцілив каменем у вікно швидкої, яка везла пацієнта, і розбив його. Повідомляють про сімох затриманих і п’ятьох постраждалих правоохоронців. В Урку поліцейських закидали феєрверками, вісьмох осіб затримали за те, що вони запускали їх або мали з собою. У Рурмонді в одному з районів десятки молодих людей закидали поліцію феєрверками. Поліція розігнала натовп і затримала щонайменш 12 людей, у яких були з собою феєрвеки та петарди, або як не показали ідентифікаційні документи. У Штейні в заворушеннях брали участь близько 60 молодих людей, які теж кидались петардами у правоохоронців. Повідомляють про одного затриманого. У Бюнсхотені з двадцять молодих людей запускали феєрверки і підпалили сміттєвий бак. В Ейндховені поліція заздалегідь почала чергувати на вулицях, тому що в Telegram-чатах були заклики до протесту, але у підсумку в місті було спокійно. Повідомляють про інциденти і на двох стадіонах у зв’язку з тим, що матчі з присутністю глядачів заборонили. В одному випадку фанати все одно прорвалися на стадіон під час гри і вийшли на поле, через що матч зупиняли; під іншим молоді люди почали кидатись феєрверками у поліцію. Зазначимо, що невдоволення у протестувальників викликали коронавірусні обмеження, запроваджені владою через різке зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 та госпіталізацій. Протестувальники обурені планами уряду запровадити систему, за якої так звані "перепустки здоров'я" видаватимуться лише перехворілим на COVID-19 або вакцинованим людям, але не тим, хто здав негативний тест на коронавірус, пише газета The Guardian. Нагадаємо, у зв'язку зі стрімким погіршенням епідемічної ситуації влада Нідерландів починаючи з 13 листопада запровадила по всій країні частковий локдаун. Зокрема, заклади громадського харчування та супермаркети повинні завершувати свою роботу не пізніше 20-ї, а інші магазини - 18-ї години. Також знову діє правило дотримання дистанції до інших людей мінімум півтора метра, забороняється приймати більше чотирьох гостей одночасно у себе вдома. Усі жителі, які мають таку можливість, повинні працювати з дому. Спортивні заходи, зокрема й футбольні матчі, мають проводитись без глядачів. Ці жорсткі заходи діятимуть щонайменше до 4 грудня.

Протестують проти COVID-обмежень і в Італії

Також в  Італії 13 листопада відбулись багатотисячні протести проти політики уряду щодо стримування поширення коронавірусу. Зокрема, за даними агенції Ansa, у суботу біля Арки Миру у Мілані зібрались близько чотирьох тисяч людей. [gallery size="full" columns="1" ids="352271"] Зокрема, демонстранти протестували проти так званих «зелених паспортів», без яких заборонено відвідувати певні громадські місця та заходи. Це документи, які засвідчують вакцинацію від коронавірусу, негативний результат тесту чи одужання від COVID-19. Також деякі демонстранти виступали проти обов'язкової вакцинації від COVID-19, повідомляє агенція dpa. Аналогічні акції протесту 13 листопада пройшли й в інших містах Італії. Зокрема, у Римі близько 400 людей вийшли на демонстрацію на території поряд з античноим Великим цирком. У місті Турин люди пройшли маршем по місту, скандуючи "Свобода" і "Такі люди, як ми, ніколи не здаються". Нагдаємо, з 15 жовтня в Італії для того, аби потрапити на робоче місце, всі без винятку працівники у приватному й державному секторі мають пред'явити "зелений паспорт". Загалом нововведення торкнулося близько 23 мільйонів людей. Установам й підприємствам, які на забезпечать дотримання правила, загрожує штраф на суму до 1000 євро. Працівникам, що з'являться на роботі без "зеленого паспорта", загрожують іще більші штрафи - від 600 до 1500 євро. В уряді Італії запевнили, що нове правило допоможе запобігти новому локдауну у зв'язку зі збільшенням числа нових заражень коронавірусом. За даними міністерства охорони здоров'я країни, близько 85 відсотків італійців, старших 12 років, отримали принаймні одну дозу щеплення.

У Голландії спалах коронавірусу серед тварин 

Горили та леви в зоопарку Роттердаму заразилися COVID-19. Тести на наявність вірусу зробили після того, як працівники парку звернули увагу на стан тварин – у них виникли симптоми захворювання. Про це йдеться у повідомленні  на сайті зоопарку. [gallery size="full" columns="1" ids="352261"] Наголошується, що досі невідомо, яким чином тварини заразилися коронавірусом, оскільки з відвідувачами вони напряму не контактували. Є припущення, що джерелом ковіду міг стати працівник зоопарку, який сам був хворим, проте не мав симптомів. У всіх заражених тварин спостерігається млявість, зниження апетиту, іноді кашель. Також у горил - проблеми зі шлунком та кишківником. За даними видання Rijnmond, заразилися чотири з п'яти азіатських левів та сім з восьми горил. [gallery size="full" columns="1" ids="352262"] Водночас у зоопарку повідомили, що серйозних ризиків для здоров’я тварин немає, оскільки в жодної перебіг хвороби не є важким.

«Наразі ми даємо тваринам можливість багато відпочивати. Доглядачі та ветеринар уважно стежать за горилами та левами. За потреби вони отримають ліки. Це перший випадок (зараження тварин Covid у цьому зоопарку) від початку пандемії», - повідомляють у зоопарку.
Читайте

"Коронавірус у світі. 89 тиждень. Бустерна доза та перша інгаляційна вакцина". А також “Гріх, безпліддя, всесвітня змова. Найпоширеніші міфи про вакцину”.      

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"