неділя, 23 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Кремль акцентує на важливій темі для дестабілізації ситуації в Україні

Кремль акцентує на важливій темі для дестабілізації ситуації в Україні

Росія використовує батальйон, що складається переважно з українських військовополонених, для ведення бойових дій в Україні

Кремль акцентує на важливій темі для дестабілізації ситуації в Україні

Росія звинуватила Україну в призупиненні обміну військовополоненими, яке начебто триває вже декілька місяців. Таким чином Кремль намагається розпалити невдоволення в українському суспільстві та відвернути увагу західних країн від підтримки країни. Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни. Вони зазначили, що Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова звинуватила Україну у висуненні «надуманих вимог», що спровокували паузу в обміні військовополоненими протягом останніх кількох місяців. Вона також додала, що Росія робить усе можливе для підтримки діалогу з українським урядом і Міжнародним комітетом Червоного Хреста у справах військовополонених. Водночас у листопаді 2023 року представник Українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко зазначив, що Росія вже призупиняла обмін військовополоненими влітку 2023 року з невстановленої причини. Учора «Радіо Свобода» зазначило, що Україна відкрила третій табір для російських військовополонених, частково через «фактичне блокування обмінів російською стороною», а частково через зростання кількості російських дезертирів, які стають військовополоненими. Це узгоджується з декількома нещодавніми заявами українських посадовців про те, що російські офіційні особи чинять спротив продовженню обміну військовополонених. За останні декілька місяців після останнього обміну в лютому Росія вчинила низку зловживань щодо українських полонених. Зокрема, зафіксовані страти без суду та слідства, використання військовополонених як живих щитів на полі бою – обидва випадки є порушенням Женевської конвенції про військовополонених. Також зафіксовано функціонування «чорного ринку» для продажу українських військовополонених російським воєнізованим угрупованням. Окрім того, Росія використовує батальйон, що складається переважно з українських військовополонених, для ведення бойових дій в Україні, що є ще одним кричущим порушенням Женевської конвенції. Аналітики припустили, що звинувачення Москалькової в тому, що Україна є стороною, відповідальною за припинення обміну, може бути спробою риторично перекласти провину на Київ і приховати добре задокументовані зловживання агресора щодо українських військовополонених.

«Це може розпалити незадоволення в українському суспільстві та відвернути увагу від підтримки України країнами Заходу. Схоже, що Кремль використовує політику обміну військовополоненими як іще один риторичний прийом для підриву процесу ухвалення рішень в Україні», – підсумували експерти.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"