Відповідний указ №4/2025 підписав Президент України.
"За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Лінійчуку Андрію Андрійовичу – сержанту (посмертно)", – йдеться в указі.
Шлях Героя
Андрій народився на Житомирщині. Ще у шкільні роки він вирішив присвятити себе службі в Збройних силах України. У 2020 році, після здобуття цивільної професії, Лінійчук уклав контракт із 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою.
"Пішов після університету в армію, бо відчував зв’язок," – згадував Андрій в одному з інтерв’ю.
Початок повномасштабної війни застав Лінійчука під Горлівкою, де він перебував на позиціях ЗРК «Стріла». За час бойових дій він двічі отримував поранення, однак після лікування щоразу повертався до служби.
Завдяки професіоналізму Андрій Лінійчук став найрезультативнішим зенітником ЗСУ. На його рахунку 16 збитих безпілотників «Орлан», один «Zala» та бойовий вертоліт Ка-52.
У 95-й бригаді підкреслили, що «Кельт» увійшов в історію не лише України, а й Великої Британії, адже він першим застосував модифікований переносний зенітно-ракетний комплекс «Martlet» моделі «Starstreak».
До 25 років Андрій став повним кавалером ордена «За мужність», що є рідкісним досягненням для настільки молодого воїна.
28 квітня сержант Лінійчук загинув під час ворожого обстрілу на сході України. Його поховали на Смолянському військовому кладовищі у Житомирі. Провести Героя в останню путь прийшли не лише рідні, а й ультрас футбольного клубу «Полісся», за який уболівав Андрій. Вони віддали шану фаєрами.
Ім’я сержанта Андрія Лінійчука назавжди вписане в історію України як символ героїзму, мужності та самопожертви.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"