четвер, 11 червня, 2026
НТА > НОВИНИ > Листівки з Гітлером у валізі: у Чопі затримали киянку з нацистськими раритетами (фото)

Листівки з Гітлером у валізі: у Чопі затримали киянку з нацистськими раритетами (фото)

Під час митного контролю на посту "Чоп-залізничний" правоохоронці попередили спробу незаконного вивезення за кордон предметів, що мають історичну цінність.

Листівки з Гітлером у валізі: у Чопі затримали киянку з нацистськими раритетами (фото)

Про це повідомляє Закарпатська митниця. Мешканка столиці намагалася таємно вивезти до Німеччини колекцію старовинних листівок минулого століття.

Знахідка у потягу "Чоп — Прага"

Інцидент стався 9 травня під час перевірки пасажирів міжнародного сполучення. У ручній поклажі 53-річної жительки Києва митники виявили запечатаний конверт. Як з'ясувалося, всередині знаходилися п’ять друкованих листівок, датованих 1930-ми роками.

Жінка не вказала ці предмети у декларації та не мала жодних дозвільних документів на їхнє переміщення через державний кордон України.

Що каже закон про вивезення антикваріату

Відповідно до чинного законодавства, будь-які твори друку, видані до 1945 року, вважаються культурним надбанням. Для їхнього вивезення за межі країни громадяни зобов'язані пред'явити спеціальне Свідоцтво, яке підтверджує право на перевезення культурних цінностей.

Оскільки у пасажирки такий документ був відсутній, митники склали протокол про порушення митних правил згідно з нормами Митного кодексу України. Раритетні листівки вилучено, а їхню остаточну історико-культурну вартість встановлять експерти під час спеціального дослідження.

Нагадаємо, Державна митна служба викрила дев'ятьох працівників Львівської митниці на сприянні незаконному ввезенню товарів, через що бюджет втратив близько 14 млн грн.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"