середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Ложка меду чи бочка дьогтю. Що отримає Зеленський на перемовинах із Меркель

Ложка меду чи бочка дьогтю. Що отримає Зеленський на перемовинах із Меркель

Ложка меду чи бочка дьогтю. Що отримає Зеленський на перемовинах із Меркель
Сьогодні увечері, 12 липня, о 20:00 має розпочатися зустріч президента Володимира Зеленського із канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Однак українські політологи та політичні експерти не плекають ілюзій щодо великих перемог України на міжнародному рівні за підсумками цього візиту Володимира Зеленського.

Задобрювати Україну фінансовими вливаннями

Зокрема, Тарас Завгородній називає питання «Північного потоку-2» одним із найцікавішим у процесі розмови українського президента та німецької канцлерки. «Мені видається, що на перший план вийде намагання підкупити Україну, – спрогнозував політичний експерт  у коментарі NTA. – Це відбуватиметься за рахунок обіцянок щодо компенсацій, розмов про водневу енергетику й інших таких речей, які глобально не вирішуватимуть питання нашої безпеки». Політолог Андрій Смолій теж не бачить, як Зеленський може домогтися свого за підсумками зустрічі з Меркель: «Прогнозую, що «Північний потік 2» далі рухатиметься за російським сценарієм. Німеччина лише задобрюватиме Україну якимись фінансовими вливаннями, не більше того». Наприклад, прогрес, за його словами, може полягати лише в тому, що Німеччина погодиться надати Україні певні фінансові преференції – у вигляді кредиту, траншу, безповоротної допомогою в декілька мільярдів євро. «Якщо пощастить, то, можливо, до 10-ти мільярдів євро, хоча я в цьому сумніваюся», – зазначив Андрій Смолій. «Це невеличка ложка меду в бочці дьогтю, що трохи наповнить бюджет, деякі з цих коштів увіллють у «Велике будівництво», зроблять ще якісь піарні проєкти. Але за великим рахунком усе це нічого не вирішить», – підсумував він.

У рожевих окулярах

Як зазначив політолог Андрій Смолій, фактично впродовж двох років влада займалася невідомо чим, через що проґавила цей час, щоби всіма можливими методами зупинити будівництво «Північого потоку-2». У тому, що Україні під керівництвом нинішньої влади бракує стратегічних перемог на міжнародному рівні, переконаний і політичний експерт Тарас Загородній: «Окрім «Північного потоку-2» є ще чимало питань, які можна і треба піднімати під час таких зустрічей. Але чи реально «витиснути» з цього якусь користь?» На його думку, зброю нам не дадуть – і це вже зрозуміло. Натомість знову пропонуватимуть якісь формули на кшталт Штайнмаєра. Словом, німці в особі Меркель у будь-чому просуватимуть свої власні національні інтересів. «Наша влада, як і значна частина громадян, і надалі перебуває в рожевих окулярах, що в ЄС нам дуже раді, насправді ж це трохи не так», – наголосив Тарас Завгородній.

Віз і далі там

«Можливо, якісь проукраїнські заяви прозвучать, зокрема, про підтримку вступу України в НАТО чи ЄС, – прогнозує Андрій Смолій. – Якщо ми цього не почуємо, то це буде провалом».

Політолог передбачає негативний сценарій для України на 75 чи навіть на 85 відсотків. «На жаль, за нас уже все вирішили», – переконаний він. Андрій Смолій має дуже великі сумніви щодо можливостей Володимира Зеленського. «Можливо, він сам вважає, що вже виріс, що може вирішувати якісь питання, що розбирається у міжнародному праві. Але факти і міжнародна суб’єктність нашої країни свідчать дещо про інше. Замість реального відстоювання інтересів, просування проукраїнського порядку денного ми бачимо дуже багато слів і піару. Зеленський роздає гучні інтерв’ю, а результату жодного. Віз і далі там», – підсумував Андрій Смолій у коментарі NTA. Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Німеччини. Протягом двох днів він проведе низку зустрічей.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"