середа, 22 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > На Луганщині через підпал сухої трави загинув чоловік

На Луганщині через підпал сухої трави загинув чоловік

На Луганщині через підпал сухої трави загинув чоловік
На Луганщині у селі Калинівське ( Білокуракинський район) чоловік отримав несумісні з життям опіки, коли палив траву на ділянці. Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій. "4 жовтня потерпілого чоловіка, з майже 100% опіками всього тіла, доставили до відділення реанімації Білокуракінської лікарні. Сьогодні вранці чоловік помер", - йдеться у повідомленні.
За словами правоохоронців,  56-річний чоловік порався на своїй присадибній ділянці. Зокрема, випалював траву за допомогою бензину. «З його власної необережності сталося неконтрольоване перекидання вогню на одяг, в результаті чого чоловік дістав тяжкі опіки тіла», – розповіли в пресслужбі управління Нацполіції у Луганській області. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею про порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Слідство триває.

Штрафи за підпал сухостою

За по­ру­шен­ня по­жеж­ної без­пе­ки в лі­сах гро­ма­дя­нам до­ве­деть­ся зап­ла­ти­ти від 1 530 грн до 4 590 грн, а по­са­до­вим осо­бам — від 4 590 грн до 15 300 грн. За ви­па­лю­ван­ня лу­ків, па­со­вищ, пар­ків та га­зо­нів у на­се­ле­них пун­ктах — мож­на от­ри­ма­ти штраф у роз­мі­рі від 3 060 гри­вень до 6 120 гри­вень. Ви­па­лю­ван­ня рос­линнос­ті на те­ри­то­рії за­по­від­ни­ків кош­ту­ва­ти­ме від 6 120 до 30 600 грн. Мі­ні­маль­ний штраф за заб­руднен­ня по­віт­ря, яке ство­ри­ло не­без­пе­ку для жит­тя, під­ви­щи­ли у 20 ра­зів — з 1700 гри­вень до 30 600 гри­вень. [gallery size="full" columns="1" ids="341799"]

Жодної користі

Спалювання соломи та стерні жодної користі для ґрунту чи майбутніх врожаїв не дає. Так, за температури вище 100°С згорає гумус, знижується потенційна родючість ґрунту, вогонь знищує безцінну біосферу ланів, а, отже, і майбутній врожай, на місце яких приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни. [gallery size="full" columns="1" ids="341800"] Під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні канцерогенні речовини – сполуки свинцю, ртуті та інші важкі метали. Вони викликають подразнення та опіки дихальних шляхів, підвищення рівня цукру в крові, діють на вуглеводний обмін, спричинюють головний біль і втому, викликають захворювання дихальних шляхів, онкологічні захворювання, знижують імунітет людини. Нагадаємо, що "Рада посилила покарання за підпал трави".  

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"