В Україні з 11 січня змінюються норми щодо маркування пачок тютюнових виробів. Відтепер виробники мають розміщувати на упаковках із сигаретами оновлені графічні зображення. Вони займатимуть більшу площу на упакування, самі фото наслідків від паління стали більш моторошними.
Про це повідомили на сайті Центру громадського здоров'я.
На упаковках із сигаретами будуть розміщені оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду і наслідки куріння на 65% площі пачки та QR-код, який веде на сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від куріння "Я кидаю курити".
Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій). На кожній із них - ілюстрація можливих наслідків і впливу паління на здоров'я.
[gallery columns="4" size="large" link="file" ids="496952,496953,496954,496955,496956,496957,496958,496959"]
Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що куріння тютюну у 70% випадків викликає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), в це третя причина смертності у світі.
Смертність від куріння в Україні
В Україні куріння забирає в середньому 130 тис. життів на рік. Воно підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в п'ять разів - раптової смерті. Сигаретна упаковка - важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Через привабливий дизайн виробники намагаються залучити до лав курців нових споживачів. 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% вже курців задумувались через них про припинення куріння."Людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку - це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік. Реалістичні зображення справжніх хвороб, спричинених курінням, допоможуть усвідомити проблему, прийняти рішення кинути курити, - зазначає Наталя Гриб, в.о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.Також вона додала, що 27% населення України старше 18 років - теперішні курці.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"