четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Найкращі спортсмени: експерти назвали провідних атлетів України 2023-го року

Найкращі спортсмени: експерти назвали провідних атлетів України 2023-го року

Спеціальною премією «Незламний дух України» відзначили збірну України, яка досягнула успіху на Invictus Games (Іграх Нескорених)

Найкращі спортсмени: експерти назвали провідних атлетів України 2023-го року

Напередодні Різдва Асоціація спортивних журналістів України провела нагородження найкращих атлетів нашої країни 2023-го року. Нагородження відбулося у Києві в залі Національного університету фізичного виховання та спорту. Про хід голосування спортивних фахівців, тренерів і медійників розповів сайт Асоціації спортивних журналістів України.

1. Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)

Ця перемога була беззаперечною й очевидною для експертів: цьогорічний яскравий тріумф Магучіх на чемпіонаті світу у Будапешті визначив її перевагу у голосах. Ярослава набрали удвічі більше балів, ніж інша легкоатлетка, віце-чемпіонка світу у потрійному стрибку Марина Бех-Романчук Цього року Магучіх досягнула успіху, якого очікувала вся країна, – стала чемпіонкою світу, здобувши золото на відкритому просторі. Досі в української стрибунки було два срібла світових чемпіонатів і бронза Олімпійських ігор у Токіо. Цьогорічне золото Ярославі приніс стрибок на 2,01, і це найменший її результат порівняно з двома попередніми мундіалями: 2019-го вона стрибнула на срібло 2,04 метра, 2022-го – 2,02. Але конкуренція вийшла дуже нервовою – українці у фінальному відрізку змагання протистояли дві австралійки, яким раніше наша атлетка поступалася на двох попередніх великих турнірах – Елеанор Паттерсон і Нікола Оліслагерс. Цього разу обидві взяли лише 1,99 метра. Крім того, Магучіх уже другий рік поспіль виграла фінал Діамантової ліги та завершила сезон на позиції лідера. Також у доробку Ярослави цього року – золото чемпіонату Європи у приміщенні – уже друге у кар’єрі. Приз за Ярославу, яка зараз тренується за кордоном отримала виконувачка обов’язків президента Федерації легкої атлетики, чемпіонка світу й олімпійська призерка Ольга Саладуха. Магучіх же записала відео-звернення до присутніх, в якому подякувала за визнання та сказала, що наступний олімпійський рік вимагає вадкої роботи.

«Неможливо собі уявити, що у цій трійці не буде Ярослави Магучіх. Наша молода зірочка крок за кроком здобуває впевненість та титули, рухаючись до омріяної кожним атлетом вершини. Схрестимо пальці, аби все склалося, адже, здається, для цього успіху в Ярослави та її тренерки Тетяни Степанової є все», – наголосив президент Асоціації спортивних журналістів Олександр Гливинський.

2. Марина Бех-Романчук (легка атлетика, стрибки у висоту)

[caption id="attachment_494200" align="aligncenter" width="1068"]  [/caption] Найкраща атлетка 2020-го року тепер досягнула найвищого для себе титулу в потрійному стрибку, в якому розпочала виступати лише з попереднього сезону. До звання віце-чемпіонки світу 2019-го у звичайних стрибках у довжину Бех-Романчук додала світове срібло у потрійному, здійснивши «гросмейстерський» стрибок рівно на 15 метрів, який лише в останній спробі перевершила легендарна Юлімар Рохас із Венесуели. Також цього року наша стрибунка впевнено здобула золото 3-іх Європейських ігор. А ще Марина претендувала на дебютний чемпіонський титул у фіналі Діамантової ліги, однак за станом здоров’я не зуміла поїхати до американського Юджина.

«Марина лише два роки, як предметно вдосконалюється в потрійному стрибку, поєднуючи його зі стрибками в довжину. Від найперших кроків у цьому виді програми до сьогодення – поступ приголомшливий. Знаючи її цілеспрямованість, робимо припущення, що це далеко не максимум. Прізвище Бех-Романчук стає синонімом українського успіху: юні легкоатлетки дивляться, здогадуючись, яка за цим усім праця, і мріють про такі вершини. Вболівальники теж вдячні та пишаються спортсменкою такого рангу», – зазначив державний тренер із легкої атлетики Олексій Сердюченко.

3. Ольга Харлан (фехтування)

Олімпійська чемпіонка, медалістка трьох Олімпіад, шестиразова чемпіонка світу також отримала спеціальну відзнаку «Честь і гідність України» за свій сміливий і самовідданий вчинок на чемпіонаті світу, коли не потиснула руку росіянці, за що українку дискваліфікували. Таким чином Харлан відстояла честь України, змінила сумнівні правила Міжнародної федерації фехтування й отримала автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду у Парижі. На початку 2023-го року Ольга здобула бронзу на турнірі серії Гран-прі в Тунісі, потім було срібло на етапі Кубку світу в Афінах і ще одна особиста бронза в Сеулі на Гран-прі. Далі Харлан доволі впевнено виграла турнір на 3-іх Європейських іграх у Кракові. До того ж у складі української збірної України здобула золото та бронзу на етапах Кубку світу у Грузії та Бельгії. Новий олімпійський сезон наша героїня відкрила перемогою на сателіті у Стамбулі, після чого здобула срібло спочатку на етапі Кубка світу в Алжирі, а потім – на Гран-прі у Франції. За три турніри Харлан провела 23 особисті поєдинки – 21 виграла та 2 програла у фіналах французкам. Також Ольга допомогла дійти Україні до півфіналу та завоювати 4-те місце в команді на етапі Кубка світу в Алжирі, що дало збірній важливі кваліфікаційні бали у відборі на Олімпіаду-2024. Рік спортсменка завершить на шостому місці світового рейтингу – це її найкращий результат за останні три сезони. І вона серйозно налаштовується на свою п’яту в кар’єрі Олімпіаду. Та головне Ольга пишається тим, що вона українка та своїми перемогами, вчинками та заявами доводить, що ми сильна та непереможна нація.

Найкращий тренер – Тетяна Степанова (особистий наставник Ярослави Магучіх)

Вона тренує Ярославу з 2011-го року та постійно перебуває поруч із нашою чемпіонкою. Наприклад, зараз вона теж готує Магучіх до наступних перемог, а головне – до успішного виступу на Олімпіаду в Парижі. Тож приз за неї отримав державний тренер України з легкої атлетики Олексій Сердюченко.

Ілля Ковтун – найкращий серед чоловіків

Він став першим в історії чоловічої спортивної гімнастики України віце-чемпіоном світу в багатоборстві, на чемпіонаті Європи здобув золото та дві бронзи, на Кубку світу – 8 медалей та перемоги у двох заліках – на паралельних брусах і поперечині), а також виграв олімпійську ліцензію в команді. Це й визначило долю голосування в цій номінації. Крім того Ковтун посів 6-те місце у загальному всеукраїнському рейтингу.

Команда року – футбольна збірна України U-21

Цього літа вона вийшла до півфіналу молодіжного Євро та здобула першу в історії українського футболу путівку на олімпійський турнір. Приз отримав перший віце-президент Української асоціації футболу, олімпійський чемпіон Олексій Михайличенко. Команда року. Підсумки голосування

  1. Збірна України з футболу U-21 – 94 бали
  2. Збірна України на Invictus Games – 78
  3. Національна команда України з футболу – 55

Незламний дух України – спеціальна відзнака для українських ветеранів на Invictus Games

Спеціальною премією «Незламний дух України» відзначили збірну України, яка досягнула успіху на Invictus Games (Іграх Нескорених). Українські ветерани здобули на цих змаганнях 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних і 8 бронзових, що стало найкращим результатом в історії виступу України на Іграх. Попри страшні поранення та пережиті жахіття війни ці люди знаходять у собі віру та сили продовжувати жити та досягають значно більшого у спорті, ніж деякі фізично здорові та неушкоджені люди. Приз з рук легенди української спортивної журналістики  Валентина Щербачова отримали четверо чемпіонів Invictus Games у Дюсельдорфі Назар Вознюк (4 золота та 2 срібла), Володимир Товкис (3 золота й 1 срібло), Максим Зубов (золото та срібло) та капітан збірної України Олександр Маковей (золото).

Підсумки голосування за найкращих спортсменів 2023-го року

  1. Ярослава Магучіх (легка атлетика) – 597 балів
  2. Марина Бех-Романчук (легка атлетика) – 434
  3. Ольга Харлан (фехтування) – 389
  4. Олександр Усик (бокс) – 346
  5. Людмила Лузан (веслування на каное) – 224
  6. Ілля Ковтун (спортивна гімнастика) – 192
  7. Анжеліка Терлюга (карате) – 177
  8. Еліна Світоліна (теніс) – 168
  9. Жан Беленюк (боротьба вільна) – 153
  10. Георгій Судаков (футбол) – 134
  11. Олександр Хижняк (бокс) – 94
  12. Вікторія Ус (веслувальний слалом) – 83
  13. Олексій Середа (стрибки у воду) – 81
  14. Анастасія Меркушина (біатлон) – 74
  15. Анастасія Новосад (лижна акробатика) – 72
  16. Дмитро Котовський (лижна акробатика) – 70
  17. Владислава та Марина Алексіїви (синхронне плавання) – 46
  18. Юлія Ткач (боротьба вільна) – 35
  19. Каміла Конотоп (важка атлетика) – 34
  20. Денис Баблюк (кульова стрільба) – 33
  21. Вікторія Онопрєінко (художня гімнастика) – 27
  22. Ірина Коляденко (боротьба вільна) – 27
  23. Олександр Желтяков (плавання) – 26
  24. Назар Чепурний (спортивна гімнастика) – 18
  25. Василь Михайлов (боротьба вільна) – 17

Нагадаємо, що очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний заявив, що рішення виконкому МОК допустити до Олімпійських ігор-2024 індивідуальних спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі є безвідповідальним і закликав МОК нарешті зняти рожеві окуляри щодо країни-агресора.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"