![Наступ молоді, сексуалізація, тайфун. Огляд подій і курйозів навколо Олімпіади від NTA Наступ молоді, сексуалізація, тайфун. Огляд подій і курйозів навколо Олімпіади від NTA](https://nta.ua/storage/image/news/YvZwLoSXMkMVN5hyEQbz8e3WeHGIv8CfQtXvLJ4S.jpg)
Дебют скейтбордистів
До олімпійської сім’ї вперше долучилася раніше суто вулична дисципліна – скейтборд. Таке нововведення визнали як вдалим, так і незвичним. Річ у тому, що п’єдестал у жіночому скейтборді на Олімпіаді-2020 запам'ятається надовго: середній вік медалісток – 14 років.
Головна мета входження скейтбордингу в програму Ігор – залучення молоді. Олімпіади втрачають глядачів, а це непогана спроба розширити аудиторію. Хоча збільшення інтересу серед юних уболівальників виглядає сумнівним, усе ж молодих спортсменів точно додалося.
Зокрема, лідерка світового рейтингу у жінок – 13-річна Райса Ліл. Серед восьми фіналісток лише трьом дівчатам виповнилося 20 років. Можна виокремити, мабуть, тільки Алексіс Саблон – 34-річна американка посіла четверте місце. Золото і срібло у наймолодших учасниць турніру – їм лише по 13 років.
Проти сексуалізації
Німецька жіноча команда з гімнастики виступила в Токіо в неділю у закритих комбінезонах замість трико. Таким чином спортсменки виступили проти сексуалізації свого виду спорту, висловили підтримку свободі вибору та закликали жінок носити комфортний одяг.
Сара Вос пояснила, що одяг гімнасток набуває сексуалізації у спорті, а вона та її колеги з команди хочуть почувати себе в безпеці. Тренери підтримали дівчат і їх право обирати костюм для виступу.
А от коли жіноча збірна Норвегії з пляжного гандболу відмовилася виступати в бікіні в одному з матчів Євро-2021, то отримала штраф. За невідповідність форми спортивному регламенту заплатили 1 500 євро – по 150 євро штрафу на кожну спортсменку.
І варто наголосити, що на Олімпіаді в Токіо представники пляжного волейболу виглядають значно привабливіше, ніж гімнастки в комбінезонах.
Тренерські емоції
Наставник австралійської плавчині Аріани Тітмус потрапив у новинну стрічку більшості інформаційних агенцій світу, емоційно відреагувавши на її перемогу на Олімпійських іграх в запливі на 400 м вільним стилем. У вирішальному запливі Тітмус на фініші випередила американку Кейті Ледекі. Тренер перебував на трибуні, а після фінішу розпочав емоційно кричати і робити незвичні рухи тіла. Річ у тому, що Ледекі – багаторазова олімпійська чемпіонка та володарка світових рекордів. А тут, у Токіо, австралійці несподівано вдалося її перевершити.
All of Australia right now:#Tokyo2020 #Swimming #Olympics
pic.twitter.com/egzOIEFYBa — SEN 1116 (@1116sen) July 26, 2021
Жертви спеки та необережності
Проте не всім після завершення змагань вдається так яскраво демонструвати радість. Наприклад, чимало тріатлоністів погано почувалися після фінішу через високу температуру в Токіо. Деякі з них упродовж тривалого часу відходили від перегріву.
Учасники змагань лежали на землі не в силах піднятися. На допомогу приходили тренери і персонал. Як ось переможцю змагань Крістіану Блумменфельту, який не зміг самостійно покинути стадіон. Його під руки вивели в роздягальню.
Початок змагань спеціально перенесли на ранішній час, щоб уникнути спеки, однак це не допомогло. На момент старту тріатлону температура досягала 30-ти градусів за вологості 67,1 відсотка.
А ще під час старту чоловічого тріатлону стався курйозний момент. Човен телетрансляції підплив занадто близько до стартового містка спортсменів і не встиг відплисти від спортсменів, через що дехто не зміг розпочати заплив. При цьому човен рухався заднім ходом і ледь не задавив декількох атлетів у воді.
That was absolutely chaos boat nearly ran over them bloody ridiculous #Olympics #Triathlon pic.twitter.com/ZbHd4b4Ajq
— Laurabarr39 (@laurabarr39) July 25, 2021
Тайфун «Непартак»
Японська метеорологічна агенція заявило, що в Токіо під час Олімпіади можуть пройти зливові дощі із сильним вітром через наближення тайфуну «Непартак». Через нього змінили розклад деяких змагань.
До цього списку потрапила і львів'янка Вероніка Марченко, яка 27-го липня в 1/32-ій фіналу олімпійського турніру зі стрільби з лука в особистій першості мала зустрітися з представницею Тайваню Чін-Їнг Лей. Тепер наша співвітчизниця вийде на старт на день пізніше.
«Непартак» став восьмим за рахунком тайфуном, який утворився в Тихому океані цього року. Синоптики закликають дотримуватись заходів обережності, так як тайфун може викликати дуже важкі погодні умови.
Віталій Павлишин
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"