Військова активність Олександра Лукашенка, радше за все, є звичайною декорацією. Адже самопроголошений президент Білорусі розуміє всі ризики прямого вторгнення в Україну для його правління. І серед них - незахищеність перед країнами НАТО: ті зобов'язувалися не втручатися своєю участю у бойових діях у війні між Україною та Росією. Натомість Білорусі ніхто жодних обіцянок не давав. Ще один імовірний стримувальний фактор для Лукашенка у програмі "Підсумки. Наживо" озвучив відомий політичний і громадський діяч Марк Фейгін. За його словами, зацікавленість Путіна у кількох десятках тисяч білоруських солдат є очевидною і зрозумілою. Й, очевидно, що він і далі тиснутиме на Лукашенка, втім шанси, що той таки зважиться на це, доволі невеликі.
"Якщо Білорусь нападе на Україну, НАТО чи принаймні частина країн-союзників України точно будуть реагувати. Тому що реакція на Білорусь і реакція на Росію - це різні речі. У Білорусі нема ядерної зброї. Чи хтось вірить, що Росія вдарить ядерною зброєю, щоб захистити Білорусь? Натомість уявімо, що Білорусь безпідставно напала на Україну, то чому НАТО має залишитися осторонь", - поділився він міркуваннями.
На його погляд, нейтралізувати третю сторону у вигляді Білорусі буде для НАТО адекватною реакцією. Наприклад, провести блискавичну операцію та вдарити ракетами по Мінську - по "палацу Лукашенка", військових об'єктах Білорусі. Такі удари може нанести як Україна, так і інші країни-сусідки Білорусі.
"Лукашенко все це розуміє: окрім того, нема військових з півночі, які би підтримали цей задум - бодай на Полісся чи на лінії кордону з Польщею. Бо метою можуть бути і спроби перерізати шляхи поставок зброї через Західну Україну. Але хто гарантує, що після цього в Білорусь не зайдуть польські, литовські чи румунські війська? Чому ні? Білорусі ніхто жодних гарантій не давав. Тому вся активність Лукашенка дуже нагадує просто декорацію", - додав Марк Фейгін.
Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним сказав, що блокада транзиту деяких товарів до Калінінґрада “схоже на оголошення війни”. Водночас Путін уже пообіцяв надати білорусам зброю для захисту. Зокрема, ракетні комплекси “Іскандер-М”.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"