Про це повідомив заступник керівника офісу президента Кирило Тимошенко. Енергетики і влада працюють над тим, щоби відновити електропостачання після ракетного обстрілу в середу, 23-го листопада. За словами Тимошенка, Офіс президента провів нараду з начальниками областей і Міненерго, скоординувавши зусилля центральної влади з місцевою.
«Усі енергетики, вся влада працюють над тим, щоби якнайшвидше відновити електрику. Ми над цим працюємо із першої хвилини ракетних обстрілів. Я хотів би, щоби всі трохи заспокоїлися, бо не все так погано. Справді, є багато прильотів по об'єктах енергетичної інфраструктури, але ми все подолаємо», – запевнив Тимошенко.
За його словами, фахівці «Укренерго» працюють над відновленням живлення в усіх регіонах.
«Десь вдається швидше, а де-не-де для цього треба більше часу. Ми сподіваємось, що вже зранку міста розпочнуть поступово отримувати електроенергію», – сказав Тимошенко.
Насамперед необхідно забезпечити живленням об’єкти критичної інфраструктури, зокрема, водоканали та лікарні, пояснив він. Влада також проситиме АЗС і супермаркети надавати людям доступ до генераторів, щоби вони мали можливість підзарядити телефони. За словами Тимошенка, рятувальники розгорнули вже понад 800 «пунктів незламності». Вже запрацювали додаткові стаціонарні «пункти незламності».
«Очільники всіх областей прокомунікують із населенням, у телеграм-каналах вони мали опублікувати всі адреси «Пунктів незламності», – зазначив заступник керівника Офісу президента.
Тимошенко також закликав громадян, які мають генератори, – ділитися зі сусідами. Наслідки ракетних атак Росії по Україні також відчула Молдова.
«Через російські атаки відбувся стрибок частоти в нашій технічно спільній енергомережі, який спричинив втрату зв’язку Молдови з електричною мережею Європи, звідки країна отримує частку електричної енергії. Україна, своєю чергою, не здійснює експорт електроенергії в жодну країну з 11-го жовтня», – зазначили в «Укренерго».
У компанії просять враховувати, що через суттєвий обсяг пошкоджень, морози та дощі зі снігом в деяких регіонах ремонти можуть тривати довше. Також у регулятора додали, що насамперед заживлюватимуть обʼєкти критичної інфраструктури – водоканали, теплокомунерго, лікарні, вокзали тощо. В деяких регіонах підключення вже здійснили. Нагадаємо, що сьогодні вдень, 23-го листопада, в Україні оголосили масштабну повітряну тривогу. Російська стратегічна авіація випустила багато ракет по Україні. Відразу у кількох областях спрацювала система протиповітряної оборони. Президент України Володимир Зеленський доручив надіслати запит про скликання Ради безпеки ООН у зв’язку з масштабними російськими ударами в середу, 23-го листопада.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"