четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Новий телескоп дозволить знайти інопланетян, які століттями спостерігають за нами

Новий телескоп дозволить знайти інопланетян, які століттями спостерігають за нами

Новий телескоп дозволить знайти інопланетян, які століттями спостерігають за нами
Науковці десятиліттями шукають життя поза Землею. Ще у 1990-их роках астрономи знайшли тисячі екзопланет, тобто позасонцевих планет. Ці планети дрейфують космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця. Саме там, припускають, і може існувати позаземне життя.Понад те, астрономи вважають, що якщо інопланетяни існують, то могли також виявити Землю і вже давно стежити на нами, -

пише Gizmodo. 

 Зірки з видом на Землю

Лише впродовж останніх 30 років астрономи нарешті змогли відповісти на одвічне питання про те, чи існують планети навколо інших зірок. На сьогоднішній день вчені підтвердили понад 4 тисячі екзопланет. У 2020 році команда під керівництвом Лізи Калтенеггер, професора астрономії з Корнельського університету, визначила близько тисячу зірок, які в даний час перебувають у транзитній зоні Землі, тобто у місці, звідки можна побачити нашу планету, що проходить перед Сонцем.

75 зірок можуть вловлювати наші радіосигнали

Використовуючи дані з Каталогу ближніх зірок ESA Gaia, команда виявила 1 715 зірок, які перебували в в транзитній зоні Землі впродовж останніх 5 000 років, і ще 319 зірок, які увійдуть в цю спеціальну зону протягом наступних 5 000 років. З 2 034 ідентифікованих зірок сім є екзопланетами. Цікаво, що 75 із цих зірок ближче до нас ніж 100 світлових років. А це означає, що вони на достатній відстані, щоб вловлювати наші радіосигнали.

Що зможе показати телескоп Джеймса Вебба

Важливо зазначити, що не всі зірки придатні до життя.  З 2034 знайдених зірок 1520 є червоними карликами (М-зірками), непридатними для життя через надмірне випромінювання. Передача повідомлень (наприклад, за допомогою цільових радіохвиль або лазерного світла) могла б підтвердити наявність позаземного інтелекту та запустити процес міжзоряного спілкування. Зараз шанси на те, що дві технологічні цивілізації існують одночасно і живуть досить близько одна від одної, надзвичайно низькі, але така можливість є. Новий космічний телескоп Джеймса Вебба зможе виявити якісь “знаки” в атмосфері сусідніх екзопланет, наприклад, велику кількість атмосферного вуглекислого газу. Телескоп Джеймса Вебба - орбітальний інфрачервоний космічний телескоп, що призначений на зміну космічному телескопу «Габбл».  Телескоп дозволить здійснювати широкий спектр досліджень в астрономії і космології, спостерігати деякі з найбільш віддалених подій і об'єктів у Всесвіті, таких як утворення галактик. Головне дзеркало телескопа ім. Джеймса Вебба складається з 18 дзеркальних елементів діаметром 1.32 м зроблених з берилію і вкритого тонким шаром золота. На відміну від "Габбла", який досліджує небо у ближньому ультрафіолетовому, видимому і ближньому інфрачервоному спектрах, цей телескоп здійснюватиме спостереження в нижчому частотному діапазоні, від довгохвильового видимого світла до середнього інфрачервоного, що дозволить йому спостерігати об'єкти, які занадто старі і дуже далекі для спостереження "Габблом". Для здійснення спостережень у інфрачервоному діапазоні, телескоп має працювати у дуже низьких температурах, тому телескоп буде розташовано на відстані 1,5 мільйони кілометрів від Землі. Сонцезахисний екран прикриватиме телескоп від сонячних променів  і триматиме дзеркало та інструменти у низьких температурах −223.2 °C. Тож науковці припускають, що астрономи-інопланетяни вже мають такі технічні можливості, знайшли нас і стежать роками. Тепер наша черга їх знайти.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"