субота, 11 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Оренда житла у Львові. Огляд цін та пропозицій на осінь

Оренда житла у Львові. Огляд цін та пропозицій на осінь

Вартість оренди житла у Львові коливається від п’яти до двадцяти п’яти тисяч гривень. І це здебільшого без урахування комунальних послуг.

Оренда житла у Львові. Огляд цін та пропозицій на осінь

Передусім вартість оренди житла у Львові залежить від локації квартири, наявності чи відсутності ремонту, а також від кількості кімнат. Важливим фактором, що впливає на ціну орендованої квартири є й те – новобудова це чи стара будівля, - NTA  проаналізував актуальні ціни по різних районах міста.

Центр міста чи спальні райони

У центрі і не за всі гроші

Знайти «не за всі гроші» помешкання в хорошому стані практично у самому центрі Львова. Про таке багато хто мріє. І пошуки на практиці довели – це реально. Щоправда, у кожного може бути своє поняття про те, що дорого чи ні. Одразу зазначимо: орендувати центральну квартиру дешевше, аніж за 7-8 тисяч гривень практично не реально. Наприклад,  журналіст знайшла однокімнатну квартиру в Галицькому районі за 10 тисяч гривень. І це один із найдешевших варіантів. Але не найгірший, бо в квартирі є практично все для комфортного проживання – диван, крісла, шафа-купе, телевізор, стіл, мікрохвильова піч, газова плита, холодильник, пральна машина, витяжка, індивідуальне опалення. Також квартира після ремонту. Розміщена у тихому районі. Поруч є парк. Біля будинку безкоштовна парковка. Центр міста – це район далеко не спальний. Тут завжди вирує бурхливе життя – люди, паби, бари, дискотеки, концерти та інші розваги. Часто тут подобово знімають квартиру. Ціна оренди починається від 450 гривень за добу. Середня вартість – 650 гривень. У такому винаймі зазвичай одні плюси. Власники пропонують квартири  навіть під певні тематики – вечірки, романтичні вечері, чи тихі вечори для туристів із джакузі, посиденьками з горнятками львівської кави на балконі з видом на місто та інші. Трохи на відстані від центру можна знайти квартиру в новобудові. Цікаво, що також за 10 тисяч гривень. Якщо обирати такий варіант, то тут є необхідні меблі та побутова техніка, гардеробна, панорамні вікна, підігрів підлоги, кондиціонер, сучасний ремонт. Трендова квартира у новобудові - це та, яку власник здає вперше після ремонту. Чисті під’їзди та озеленений район, сучасні автостоянки, дитячі та спортивні майданчики – усе це дуже приваблює  орендарів. Ще кілька вагомих плюсів – тихий спальний район, подалі від загазованих доріг, збоку з озелененим парком для прогулянок та дитячим садочком на першому поверсі будинку.  Квартира з таким комфортом уже дорожча. Стартова ціна – від 15 тисяч гривень плюс комунальні послуги. Один із найдорожчих варіантів, які зустріли – 25 тисяч гривень.

Особливості "центральних квартир"

Мріючи про життя в самому серці Львова, все ж треба зважити на кілька моментів. Здебільшого тут йдеться про старі будинки. Побудова сама дуже хороша, але стара. Сантехніка вже не така справна, загальний каналізаційний стояк постійно або пробиває, або забивається. У самому центрі є квартири, до яких входити потрібно з балкону. Будинок, зазвичай, без ліфта. Варто звертати увагу й на те, яке опалення у квартирі – пічне чи центральне. Якщо газ, то потрібно врахувати його вартість та ціну комунальних послуг, адже вони будуть явно не дешевими. Старі будинки розміщені півколом, що не дозволяє потрапляти у під’їзд та й у саму квартиру сонячним променям, відповідно – надто висока вологість та як наслідок – грибок на стінах. Також варто бути обережними з балконами, велика частина яких якщо не в аварійному, то близьких до такого стані. Але у довготривалій оренді житла у центрі міста є декілька плюсів. Особливо, якщо місце роботи в самому центрі чи неподалік. Тоді до місця праці можна дійти пішки та не тіснитися у львівських маршрутках. Також стіни у старих будинках дуже хороші – високі та широкі, зберігають тепло взимку чи прохолоду влітку. Багато квартир у старих будівлях залишаються охайними та доглянутими, у них можна надихатися цією старовиною давніх часів, бо усе ніби зупинилося у минулому столітті.

Оренда житла у Львові. Ціни по районах

За даними аналітики OLX Нерухомість, у і Львові бюджетне житло можна знайти у будь-якому районі. Наприклад, за 2 500 грн можна орендувати кімнату у Галицькому, Залізничному, Сихівському та Франківському районах. В останньому за таку саму суму можна винайняти й частину квартири (3 200 – середня ціна по місту). «У Львові склалася унікальна ситуація щодо оренди цілої квартири: у місті найменша різниця у вартості між центральними районами та віддаленими. В історичному Галицькому районі однокімнатне житло обійдеться у 7,5 тис. грн – як і у двох інших спальних районах», – зазначають аналітики.

Ціни на довгострокову оренду квартир

Район 1-кімнатні 2-кімнатні 3-кімнатні
Галицький 7,5 тис. грн 9,5 тис. грн 12, 5 тис. грн
Залізничний 6 тис. грн 7 тис. грн 8 тис. грн
Личаківський 7 тис. грн 8 тис. грн 10 тис. грн
Сихівський 7,5 тис. грн 7,5 тис. грн 8,5 тис. грн
Франківський 7,5 тис. грн 8 тис. грн 11 тис. грн
Шевченківський 8 тис. грн 10 тис. грн 10 тис. грн

Одно-  чи  двокімнатні

Людям, що цінують зручність і простір житлової площі понад усе, рекомендується звертати увагу на двокімнатні версії квартир, де можна добре розвернутися і сімейній парі, і дорослим з дитиною, і навіть кільком поколінням сімейства. Але потрібно врахувати ще один важливий момент – сьогоднішню вартість енергоносіїв в Україні. Комунальні послуги в однокімнатній квартирі будуть трохи менші, ніж у двокімнатній. Відтак в однокімнатній  квартирі  (29 кв.м.)  взимку доведеться заплатити  біля двох тисяч гривень, а влітку – до тисячі гривень.  Щодо двохкімнатної квартири (65 кв.м) , то влітку власники платять до 1,5 тисячі гривень, а взимку – 3 тисячі гривень. При цьому можна помітити, що вартість оренди «двійок» не так сильно відрізняється від «одиничок» . Тут спостерігається різниця всього близько 25%. Тому основні критерії при оренді житла залишаються не так локація, як комфорт та вартість комунальних послуг.

Що в Україні та у світі

Витрати на оренду житла в містах України

Щорічно аналітики складають рейтинг найдорожчих міст світу за вартістю місячної оренди квартири. Міста в цьому списку майже не змінюються останні 3-4 роки. Відтак, в Україні, ціни на житло розподіляються наступним чином:

  • Найдорожчі квартири в Києві і Одесі;
  • Львів - на третьому місці;
  • Трохи відстають Харків, Дніпро і Полтава.
  • А найдешевші квартири в оренду – в Чернігові, Чернівцях, Кропивницькому та Миколаєві.

Водночас аналітики зазначають, що напередодні навчального року оренда кімнат та квартир у Києві, Харкові та Дніпрі у порівнянні з весною подорожчала на 3%, в Одесі – на 5%, а у Львові – на 2%. Тим, хто планує підшукати у Києві нове окреме житло на тривалий строк, доведеться викласти щонайменше 7 тис. грн, а в регіонах – від 5 тис.

Яка вартість оренди у найдорожчих містах світу

Найскладніше в Пекіні, який роками утримує пальму першості в рейтингу дорогих для життя міст. Тут за оренду житла доведеться викласти 120-130% від середнього доходу.

  • У Гонконзі, Абу-Дабі і Нью-Йорку місцеві жителі витрачають на оренду близько 60-70% доходу.
  • Мехіко, Шанхай, Дубай, Лондон і Сан-Франциско – на оренду тут йде близько 55% від загального доходу.
  • У Сан-Паулу, Парижі, Сінгапурі, Сіднеї, Чикаго і Бостоні це співвідношення коливається на рівні 30-35%.

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"