понеділок, 20 січня, 2025
НТА > НОВИНИ > Оточення Путіна планує масштабний теракт в Україні

Оточення Путіна планує масштабний теракт в Україні

«Союз» – ракета-носій, призначена для виведення на орбіту Землі космічних кораблів і апаратів

Оточення Путіна планує масштабний теракт в Україні

Оточення російського диктатора Володимира Путіна шукає способи здійснення приголомшливого теракту на території України. Рашисти планують використати ракету-носій «Союз», навантажену декількома тоннами вибухівки, яка має підірватись у Києві. Таку версію оприлюднило німецьке видання Bild. Журналісти стверджують, що над ідеєю працює колишній керівник Державного космічного агентства «Роскосмос» Дмитро Рогозін з одним зі своїх колишніх підлеглих – директором «Ракетно-космічного центру «Прогрес» Дмитром Барановим. Спільники шукають спосіб відзначитись в очах Путіна шляхом теракту, який має відбутися в Києві або іншому великому місті. Деталі перемовин начебто записували журналісти, роз починаючи зі січня 2023-го року. З розшифрувань розмов росіян журналісти зрозуміли деталі майбутнього злочину, який Bild назвав «мега-терактом». По-перше, спільники визначилися, що ракету краще запускати з космодрому Плесецьк під Архангельськом, а не з космодрому «Східний» на кордоні з Китаєм. Відстань від цих точок до Києва — близько 1,3 тисячі та 6 тисяч кілометрів відповідно. По-друге, ракета має взяти на борт 6,5-7,5 або 9-10 тонн вибухівки. При цьому, якщо стартуватиме з Плесецька та летітиме з півночі, то може взяти 6,5 тонни, а якщо зі сходу – то 9 тонн. По-третє, Баранов наголосив, що здатен розвернути ракету в будь-якому напрямку за 8-22 секунди після старту. Рогозін і Баранов мають три проблеми, розв'язавши які зможуть вчинити теракт. Найперше, потрібно врахувати, що ракета, проходячи з великою швидкістю (близько 6 км/с) через товщу атмосфери, сильно розігріється та може вибухнути просто в повітрі. Тобто потрібно знайти спосіб її від цього вберегти.

«Це надзвукове повернення в атмосферу. Важкі авіабомби FAB-500 за таких умов не працюють, вони розпочинають перегріватися, в них руйнується тротил, і продуктивність різко падає», – засумнівався Баранов на записах, які оприлюднили журналісти.

Крім того, колишній директор «Роскосмосу» турбується, щоб уламки не впали на територію Росії та не зашкодили комусь з росіян.

«Наскільки великі зони аварії? Де в нас ризики?» – запитав він у спільника.

Також є проблема з влучністю – можливе відхилення на 50-100 кілометрів від цілі, якою може стати Київ чи інше велике місто. Bild зазначив, що спільники думають, що розв'язали проблему з перегрівом ракети – так заявив конструктор ракетних комплексів та розробник балістичної ракети «Тополь» Юрій Соломонов. Баранов зазначив, що час підготовки до удару – щоби провести необхідні розрахунки – «місяць-два» або шість місяців, якщо потрібна корекція. Наразі немає офіційної реакції на розслідування розвідок України чи західних країн-партнерів. «Союз» – ракета-носій, призначена для виведення на орбіту Землі космічних кораблів і апаратів. Вона має висоту близько 50-ти метрів, діаметр – близько 10-ти метрів, вагу – близько 300 тонн. Перший варіант створили у 60-их роках минулого століття, потім регулярно модифікували, а вже 2010-го року її використовували, наприклад, для перевезення космонавтів на Міжнародну космічну станцію. Нагадаємо військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов розповів в ефірі «Народного Толк-Шоу», що в Росії зараз, за різним оцінками, залишається приблизно 4 мільйони артилерійських снарядів. При цьому, раніше у ворога їх було в 4 рази більше. Своєю чергою, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що під час обстрілу України вночі 22-го жовтня росіяни запустили два дрони невстановленого типу, двигуни до яких придбали на сервісі AliExpress.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"