В Україні 49% чоловіків готові вступити до лав територіальної оборони. Натомість охочих жінок значно менше - 18%.
Такими є результати соціологічного дослідження «Обізнаність та готовність громадян до участі у територіальній обороні», проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Marketing Group, передає Укрінформ.
Найбільшу готовність стати частиною тероборони демонструють мешканці західних і центральних областей України - відповідно 36% та 37%. Значно менше ентузіазму у регіонах, де потрібно створити бригади по 3-5 тисяч осіб у кожній області. Йдеться про Донецьку і Луганську області. Тут лише 21% мешканців готові долучитися до тероборони. Ще 71% взагалі не готові до такого кроку.
У віковому розрізі найвищу готовність висловлюють ті, кому 35-44 роки. Це 37% опитаних. Стосовно молоді до 24 років та старшого покоління, то в них показники практично однакові - по 29% представників цих вікових категорій готові особисто доєднатися до тероборони.
Загалом за створення військ територіальної оборони виступає 45% опитаних і третина (30%) проти цього. Кожен четвертий (25%) не може визначитися.
Опитування проводилося у період з 28 листопада до 10 грудня 2021 року в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим, методом face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою на планшеті. Обсяг вибірки склав 2400 респондентів. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.
Що таке тероборона
Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року в Україні починають формувати батальйони територіальної оборони в кожній області. Загальна чисельність територіальної оборони у всіх містах становитиме 11 тисяч військовослужбовців. Кожен, хто потрапить у лави тероборони, пройде навчання на полігоні. Зброю надаватиме Міністерство оборони України. Воно ж організовуватиме і буде проводити вишколи тероборонівців. Також призначатиме командирів у кожному з регіонів. На Львівщині передбачають створити одну бригаду і сім батальйонів.«Відповідно до закону, кожна область є зоною територіальної оборони. Наприклад, Львівська область – це зона територіальної оборони номер 3. Окрім того, у кожному районі утворений район тероборони. В області сім районів, значить – сім районів територіальної оборони», – пояснює начальник відділу оборонної роботи при Львівській ОДА Микола Курус.Основою територіальної оборони мають стати резервісти і ветерани російсько-української війни. Також у тероборону братимуть цивільних громадян.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"