Українським правоохоронцям від лютого 2022 року підвищать зарплати. Про це написав Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський у фейсбук.
«Через те, що в бюджетах на останні два роки не було закладено коштів на підвищення грошового забезпечення, а доплати відбувались точково, за рахунок «ковідного фонду», держбюджет на 2022 рік передбачає виділення на зарплати правоохоронцям 2,8 млрд грн. З них 1 млрд грн отримає Нацполіція», – повідомив Денис Монастирський.
Також він зазначив, що президент доручив уряду збільшити зарплати працівникам системи МВС усіх категорій на 10% уже з 1 лютого. За його словами, підвищення виплат стосується не тільки поліцейських, а й рятувальників, прикордонників, нацгвардійців, працівників міграційної служби.
«Наголошу, кошти для такого підвищення заробітних плат нам вдалось отримати завдяки спецоперації «Акциз». Її за моїм дорученням розпочато проти нелегальної реалізації підакцизних товарів з 1 листопада минулого року», – уточнив очільник МВС.
Він зауважив, що за листопад-грудень 2021 року це забезпечило надходження додаткових 2,3 млрд грн. Денис Монастирський зазначив, що підвищення заробітної плати базується на конкретних результатах роботи команди.
«Моя особиста позиція – всі кошти, які додатково надходять до бюджету по акцизних платах мають скеровуватись на підвищення оплати праці працівників системи МВС, які, дбаючи про безпеку українців, щодня ризикують власним життям та здоров’ям», – пояснив міністр.
Також голова МВС повідомив, що від лютого 2022 року буде відновлено право поліцейських та рятувальників на пільговий фінансовий лізинг на житло. Зазначимо, що зарплатня у патрульній поліції не змінювалася від 2019-го року, хоча за цей час в Україні ціни значно підвищилися. Зараз це трохи більше 13 тисяч гривень.
«Тихі» страйки поліцейських
Нагадаємо, що кілька тижнів тривав всеукраїнський страйк поліцейських, який підтримали й у Львові. Патрульні вимагали підвищення зарплатні, а не можливості «підпрацьовувати». Страйк назвали «тихим», адже розпочали його 20 грудня минулого року без особливої публічності через флешмоб. Суть флешмобу полягає в тому, що тепер поліцейські складають протоколи тільки на грубі правопорушення – статті 130 і 124 КУПАП. Зокрема, це керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Також порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. Натомість при дрібних правопорушеннях поліцейські користуються своїм правом на усне попередження. Поліцейські кажуть, що їхній «тихий» страйк – це крик душі. Права провести повноцінний пікет вони не мають. Зрештою, як і відкрито заявляти про свій флешмоб. Бояться тиску. У керівництві патрульної поліції повідомили, що не можуть коментувати обурення працівників. Але підтримують їхнє бажання про підвищення зарплати.
Погрожували звільненням
Також 4 січня цього року працівники Нацполіції вимагали звільнити керівництво через неприйнятні зарплати. Правоохоронці погрожували масовими звільненнями та всеукраїнським страйком.Відтак, мінімум 30 відсотків особового складу Нацполіції могло піти у відставку вже в першому кварталі 2022-го року
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"