Під час пандемії маски для українців стали щоденним аксесуаром. Тепер маска в списку тих речей, які потрібно не забути взяти з собою перед виходом з дому. На думку фахівців маска захищає нас від COVID-19 в транспорті, по дорозі на роботу, піч час покупок чи на масових заходах. Проте, окрім захисту маски можуть викликати неприємні побічні ефекти для шкіри. Зокрема, для чутливої шкіри чи для людей, які носять маску на постійній основі, вона може створювати дискомфорт у вигляді маскне – акне, спричинене довгостроковим носінням маски або респіратора.
«Карантинний» догляд за шкірою обличчя
Як доглядати за шкірою обличчя?
- Коли ви знімаєте маску, необхідно вмити обличчя теплою водою. Нову маску слід надягати лише на сухе обличчя – впевніться, що шкіра обличчя висохла після вмивання.
- Не забувайте своєчасно їх міняти. Одну маску не носіть більш як 3-4 години.
- Перед тим, як надіти маску і після її зняття умийтеся й очистіть шкіру. Бажано зробити невелику перерву перед надяганням нової маски, дати шкірі «подихати». Але робити це треба за умови знаходження в безпечному середовищі, не “відпочивайте від маски” в людному місці.
- Щоб запобігти тертю, бажано використовувати зволожуючий крем і лосьйони, які пом'якшують шкіру (емолієнти).
- У спекотний період можна використовувати сонцезахисні креми, які містять цинк або титан – вони будуть виступати в якості бар'єра від будь-якого тертя і подразнення.
- Періодичне вмивання обличчя шампунем від лупи, який містить кетоконазол чи сульфід селену, також заспокоює шкіру і допомагає видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо рота і в носощічній складці.
- До вечірнього догляду за шкірою можна додати засоби, до складу яких входять такі активні речовини, як саліцилова кислота та інші альфагідроксикислоти (для відлущення змертвілих ділянок шкіри), а також бензоїлпероксид, олія чайного дерева або екстракт ромашки (протизапальна і заспокійлива дія). Такі гелі, тоніки й пінки легко знайти в лінійках для проблемної шкіри. Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби. Ексфоліанти бажано використовувати не дуже часто: 2-3 рази на тиждень.
- На запальні елементи можна застосовувати засоби для точкового нанесення – гідрогелеві патчі, мазі та лосьони.
Які симптоми сигналізують, що вже час звертатися до фахівця-дерматолога?
Чи можна користуватися косметикою під маску?
- Використання тонального крему збільшує ризик виникнення ускладнень у вигляді маскне. На час носіння маски краще відмовитися від щільного тонального крему, або хоча б не наносити його на ділянку під маскою.
- Користуйтеся нашими порадами та не забувайте носити маски. Адже вони запобігають поширенню коронавірусної хвороби, захищають вас та ваших близьких.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"