Про це пише The Guardian. Новий порошок базується на кристалічному ковалентному органічному каркасі на основі олефіну. Його унікальні хімічні властивості забезпечують здатність вловлювати вуглекислий газ із повітря. За словами авторів розробки, порошок є абсолютно безпечним для людини та довкілля. Під час тестів у лабораторії він продемонстрував здатність багаторазово поглинати та виділяти вуглекислий газ — понад 100 разів без втрати ефективності.
Як це працює
Процес вловлювання та виділення вуглекислого газу триває кілька годин. Для звільнення газу кристали нагрівають до температури близько 50°C, що значно нижче за аналогічні показники інших технологій, які вимагають більших енерговитрат. "Низька енергоємність процесу відкриває нові можливості для масштабного застосування технології в промисловості", — зазначають дослідники.
Потенціал для боротьби з кліматичною кризою
Розробка вирішує одну з ключових проблем технологій із прямого захоплення вуглекислого газу — високу вартість і енергоємність. Використання такого матеріалу може значно прискорити перехід до вуглецево-нейтрального майбутнього. Нагадаємо, що парникові гази, такі як метан і вуглекислий газ, відіграють ключову роль у глобальному потеплінні. Особливо критичною є ситуація з метаном, який у короткостроковій перспективі більш ніж у 80 разів потужніший за CO2.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"