У своїй заяві Асад запевнив, що до останнього залишався в Дамаску і не мав наміру покидати країну. За його словами, він перебував у столиці до ранку 8 грудня, поки сили повстанців не захопили місто. Після падіння Дамаска Асад виїхав на російську авіабазу Хмеймім, де, за його словами, стало очевидно, що сирійська армія втратила всі позиції. Через загрозу атаки безпілотників Росія нібито порадила організувати евакуацію диктатора. Він зазначив, що Москва попросила командування бази вивезти його до Росії ввечері 8 грудня. Це сталося через день після падіння Дамаска та остаточного краху військових і державних структур. Асад стверджує, що протягом війни завжди був поруч із військовими на передовій та не вів переговорів про власну вигоду.
«Жодного разу під час цих подій я не думав піти у відставку чи шукати притулку, такої пропозиції не зробила жодна людина чи партія. Єдиним напрямом дій була подальша боротьба з натиском терористів», — наголосив колишній лідер Сирії.
Водночас Асад визнав, що його позиція втратила сенс, оскільки держава «потрапила в руки тероризму». Він зазначив, що більше не має змоги робити значущий внесок, але залишається відданим своїй країні.
«Це в жоден спосіб не применшує мого глибокого почуття приналежності до Сирії та її народу, зв’язку, який залишається непохитним за будь-якої позиції чи обставин. Це приналежність, сповнена надією, що Сирія знову стане вільною та незалежною», — додав він.Міжнародна реакція
Після падіння режиму Асада світові лідери привітали звільнення Сирії. Зокрема, МЗС України висловило готовність у майбутньому відновити дипломатичні відносини з країною. Нагадаємо, що після повалення режиму Башар Асад утік із Сирії. Його прибуття до Москви вже підтверджено російською стороною.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"