четвер, 6 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Чому сонцезахисні креми треба застосовувати щодня: пояснення дерматокосметологині

Чому сонцезахисні креми треба застосовувати щодня: пояснення дерматокосметологині

Чому сонцезахисні креми треба застосовувати щодня: пояснення дерматокосметологині
Соцнезахисні засоби – це чи не найважливіша річ на відпочинку, запевняють лікарі. Втім, користуватися ними слід щодня, а не тільки під палючим сонцем на пляжі.  

Чому діяти потрібно саме так, - пояснює лікар-дерматокосметолог Ірина Левицька. Вона на прикладі двох сестер-близнючок зі США демонструє, як виглядатиме шкіра на обличчі, якщо не користуватися щодня сонцезахисним кремом або, як його ще називають, санскріном. Обидвом жінкам на фото - по 61. Одна мешкала на півночі США і працювала в офісі, друга - жила у Флориді і засмагала без захисних засобів. Відтак різниця між станами їхньої шкіри - вражає.   "Перша сестра застосовувала СПФ-захист завжди. Вона працювала у закритих приміщеннях, де не було активної інсоляції (ред. - опромінення поверхонь сонячним світлом).  Відповідно шкіра у неї пружна, еластична та без пігментацій. Аналізуємо другу сестричку. Вона працювала і активно засмагала на активному сонечку. У неї спостерігаємо глибокі заломи, втрату тургору (ред. - тонусу)  шкіри та вологості шкіри", - зауважує лікар-дерматокосметолог Ірина Левицька.

 Звертати увагу на рівень захисту від сонця – SPF (Sun Protector Factor)

 

Сонцезахисні засоби бувають у вигляді кремів, спреїв чи лосьйонів.  При виборі продукту – треба зважати на позначку SPF, тобто фактор захисту від ультрафіолету, яка є на упакуванні. А число, яке поруч із цією абревіатурою, вказує на за рівень уберігання від шкідливих сонячних променів.  Варто захищати шкіру від сонця спеціальними засобами, кажуть медики, тому що без них шкіра швидше вкривається зморшками через ультрафіолетові промені групи А. Але сонцезахисний крем не тільки оберігає від передчасного старіння, а й запобігає раку шкіри. "Промені проникають дуже глибоко в шкіру. Вони можуть викликати ураження еластинів, колагенів. Можуть спричинити утворення ракових клітин, тобто призвести до переродження наших невусів у ракові клітини", - наголошує Ірина Левицька.  Промені групи А - проникають крізь хмари, тому їх слід берегтися завжди, навіть взимку. Не сховатися від них і за склом.

Постаріла половина обличчя

Фото цього 70-річного американця облетіло цілий світ. У нього постаріло лиш пів обличчя. Адже 29 років він працював далекобійником і ліва сторона його обличчя частіше перебувала на сонці, навіть біля зачиненого вікна. Тож якщо промені  потрапляють  крізь скло,  вам теж потрібен сонцезахист. Як правильно наносити сонцезахисні засоби:  - На обличчя, шию та декольте слід наносити 1/3 чайної ложки сонцезахисту; - На відкритому яскравому сонці наносити засоби що дві години; - Пітливість, фізичний контакт та вода можуть вплинути на ступінь захисту, яку отримуєте. Тому регулярно слід оновлювати шар санскріну, найзручніше це робити у вигляді спрею. - Не варто користуватися минулорічними засобами, кожні 12 місяців варто оновлювати продукти; - При нанесенні не треба пропускати непомітні області, такі як: вуха, задня частина шиї, а також зони між пальцями; - Наносити санкрін варто мінімум за 20 хв до виходу на сонце і на пляжі кількість засобів не шкодувати.

Ціна питання

 

Медики радять купувати сонцезахисні засоби  в аптеках, а не в мас-маркетах, де креми непротестовані і можуть викликати алергічні реакції. Провізори ж зможуть підібрати для вас ті засоби, які підходять для вашого віку, типу шкіри і гаманця. Ціна різняться: французькі та німецькі марки коштують 500-600 грн, український виробник - 150 гривень.

Рак шкіри на другому місці серед онкології

С

онячні промені можуть спровокувати новоутворення, кажуть лікарі. За частотою рак шкіри займає друге місце серед інших типів онкозахворювань. У центрі громадського здоров'я створили навіть так званий годинник засмаги: безпечно можна засмагати тільки з 7 до 9 ранку та з 18 до 21 год.  З 12 до 17 год радять взагалі уникати появи на сонці.  Ще більше рекомендацій щодо безпечної засмаги у програмі "Формула здоров'я" (щосуботи на телеканалі NTA)

Віра Лабич

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"