![Демарш «Голосу». Старт нової партії шоумена Притули Демарш «Голосу». Старт нової партії шоумена Притули](https://nta.ua/public/storage/image/news/L1OyBN0j9y1NKbq2aYHfYSS86Hea8ANHKPEdgOlP.jpg)
Чи не стане воно основою для нового політичного проєкту Сергія Притули, - з’ясовував NTA.
Що передувало демаршу?
За словами політолога Андрія Смолія, єдності у партії «Голос» не було вже давно. На його думку, небезпечний процес запустив саме засновник сили Святослав Вакарчук, коли у червні минулого року вийшов з фракції і склав мандат народного депутата. «Ми прекрасно бачили, що і фракція, і партія «Голос» тріщали по швах останній рік часу. Почалося все з того, як Вакарчук, людина, на імені якого була заведена фракція «Голос» до Верховної Ради, по суті покинув своїх народних депутатів. По суті, зрадив виборців і заклав цей розкол, який ми бачимо зараз», - додав він. А вже 7 червня цього року про вихід із партії заявив один з її найяскравіших лідерів – шоумен Сергій Притула. Практично тоді ж з’явилися перші чутки про великий майбутній демарш нардепів у парламентській фракції. На думку Андрія Смолія, такий розвиток подій цілком очікуваний, адже партія без лідера та ідеологічних цінностей довго існувати не може, тим паче, що «сама політична партія «Голос» йшла і на парламентські вибори, і на місцеві вибори без особливої ідеології. Це були різні люди, з різними цінностями, поглядами».
Перейшли «червону лінію»
"Учора керівництво партії та фракції перетнуло червону лінію й остаточно поховали партію та фракцію. Саме тому ми, 10 народних депутатів, об'єдналися у групу "Справедливість", щоб і надалі відстоювати інтереси українців, а не керівництва партії та фракції чи олігархів", -так пояснила масовий вихід із фракції нардеп Олександра Устінова під час нинішнього виступу у Раді. Цією «червоною лінією» стало учорашнє скандальне голосування за внесення у порядок денний законопроєктів про відтермінування обов’язкового дубляжу фільмів та серіалів українською мовою. Таке рішення підтримали 5 нардепів від «Голосу»: Ярослав Железняк, Кіра Рудик, Роман Костенко, Ярослав Рущишин, Андрій Осадчук. Пізніше Ярослав Железняк, Ярослав Рущишин виправдовувалися тим, що сталася помилка. Заявили, що подали заяви про відкликання голосів голові Верховної Ради. Натомість політологи стверджують, що окремі представники «Голосу», ймовірно, домовлялися про голосування з Офісом президента. «На жаль, деякі представники «Голосу» і керівники партії бігали до Офісу президента і домовлялися про спільні голосування. Зокрема, вчорашнє голосування п’яти депутатів «Голосу» за русифікаторські проекти – це яскраве підтвердження того, що насправді частина депутатів шукає собі місце або в інших політичних проєктах, або прямо підігрує владі», - розповів політолог Андрій Смолій. До речі, показово, що з львівського десанту «Голосу» Ярослав Рущишин – єдиний, хто залишився у фракції. Нагадаємо, що перемогу він здобув у Львові по мажоритарному виборчому округу №117.
«Голос-2»
До нового об’єднання «Справедливість» увійшли: Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталя Піпа, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Андрій Шараскін, Ярослав Юрчишин. Об’єднання вже навіть встигло створити свій сайт. За словами політолога Андрія Смолія, «частина депутатів, які влаштували демарш і створили своє об’єднання, вони вже насправді намагаються орієнтуватися на Сергія Притулу». «Однозначно, що Притула буде робити свій політичний проєкт. Він про це вже сказав. Я думаю, що це буде такий схожий, аналогічний проект, як «Голос». Фактично його можна назвати «Голос-2». Всі ці люди, які сьогодні вийшли у Раді на демарш, вони однозначно будуть орієнтуватися на нову політичну силу. Те, що партія і фракція «Голос» політично вмерли - це факт», - переконаний політолог Андрій Смолій.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"