Про це пише Express. Глибоководна дослідницька субмарина зафіксувала на камеру істоту, яка існує на Землі з часів динозаврів. Експерти з Ocean Exploration Trust (OET) побачили не одну, а чотири особини палавського наутилуса під час експедиції біля західного узбережжя Тихоокеанського острова Палау. Палавський наутилус, що водиться тільки в водах навколо Палау, належить до родини наутилід і вважається "живим викопним", адже його зовнішній вигляд і біологічні характеристики майже не змінювались протягом мільйонів років. Спостереження, яке відбулося у Німецькому каналі поблизу Палау, стало першим за 15 років роботи дослідницького судна E/V Nautilus і понад 1000 занурень по всьому світу. Яків Оттав’яні, відеоінженер, який документував експедицію, сказав: "Бути в контрольному вагоні під час першого спостереження цієї істоти було справжнім дивом".
"Всі були надзвичайно радісні – можна було відчути колективну енергію та дитяче захоплення. Це було те, що ми всі так довго очікували побачити."
Палавський наутилус – це вид головоногих молюсків, до якого також належать кальмари та восьминоги. Вони мають характерні раковини, що складаються з ряду камери, заповнені газом, які допомагають їм залишатися на плаву. Ці молюски живуть на глибинах від 20 до 100 метрів і надають перевагу місцям біля скель або коралів, де можуть сховатися від хижаків. Назва "наутилус" походить від грецького слова для "моряк". У відео, яке було опубліковане OET, одна з особин палавського наутилуса показана, як вона використовує реактивний рух для переміщення по морському дні. Семанта Вішнак, керівник експедиції та координатор операцій в OET, розповіла:
"Крім очевидного досягнення — побачити наутилуса на борту Nautilus, було неймовірно зустріти тварину, тіло та поведінка якої майже не змінилися з часів динозаврів."
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"