Про це пише BBC.
"Тепер уже можна з повною впевненістю стверджувати, що 2024 рік стане найспекотнішим роком в історії. Цілі Паризької угоди поки не порушені, але зараз, як ніколи, потрібні амбітні заходи для боротьби зі зміною клімату," – заявила заступниця голови C3S Саманта Берджесс.
Цей рік також відзначиться перетином символічної межі у 1,5°C глобального потепління, яку країни світу намагалися утримати відповідно до Паризької кліматичної угоди. Зміна клімату призводить до катастрофічних наслідків. Щороку через спеку гине близько пів мільйона людей, а глобальна економіка втрачає трильйони доларів. Окрім цього, нагрівання Землі порушує циркуляцію повітря та води, що призводить до частіших посух, ураганів, повеней, пожеж та інших екстремальних погодних явищ.
Європа: холод і рекордні опади
У той час як глобальні температури встановлюють нові рекорди, Європа переживає холодний листопад із значними опадами. Зливи спричинили руйнівні повені в Іспанії, Балканах, Греції та Великій Британії. Окрім цього, низькі температури та відсутність вітру погіршили енергетичну ситуацію. Європейські газові сховища в листопаді були заповнені лише на 86%, що є найнижчим показником за останні роки. Це викликає побоювання щодо можливих перебоїв із газопостачанням до кінця опалювального сезону, а також збереження високих цін на енергоносії.
Перспективи та загрози
Кліматичні прогнози також насторожують: синоптики очікують нову хвилю холоду в Європі зі снігопадами в Німеччині та Шотландії. Водночас науковці прогнозують, що Арктичні моря можуть звільнитися від льоду вже до літа 2027 року, що ще більше прискорить глобальні кліматичні зміни.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"