середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > «Мертвий» вірус у вакцині. Генетик пояснив, для чого він потрібен

«Мертвий» вірус у вакцині. Генетик пояснив, для чого він потрібен

«Мертвий» вірус у вакцині. Генетик пояснив, для чого він потрібен

У деяких вакцинах справді можливе використання так званого «мертвого» вірусу, від якого, власне, і проводять щеплення. Доктор медичних наук, професор Інституту фізіології імені Олександра Богомольця НАН України Віктор Досенко у коментарі NTA пояснив, для чого це потрібно. За його словами, «мертві» віруси застосовують у виробництві інактивованих вакцин. Зокрема, інактивованою вакциною від ковіду є СоronaVac.

«Інактивовані вакцини передбачають введення «мертвого», знешкодженого вірусу. Ці «трупи» коронавірусу використовуються для імунізації», - каже Віктор Досенко.

Проте, як зауважив професор, є також вакцини, де використовують живі віруси, але без патогенності, тобто ослаблені:

«Це, наприклад, вакцина проти поліомієліту. Вона з живим, але ослабленим вірусом, який вчить імунні систему працювати зі справжнім вірусом поліомієліту. Про те, що після вакцини людина стає вразливою до хвороби – це небезпечна маячня, яка ні на чому не ґрунтується», - наголосив генетик.

Також він прокоментував сучасні активакцинаторіські рухи по всьому світу. За його словами, нічого нового не відбувається: із протестами проти вакцини світ мав справу не лише під час пандемії коронавірусу. Проте саме завдяки вакцинам людям вдавалося боротися зі ще більш небезпечними інфекціями, аніж COVID-19.

«Вакцинація зменшила кількість смертей. Деякі захворювання взагалі зникли завдяки вакцинації. Ці вакцини проти коронавірусу зі списку ВООЗ вивчали більш ретельно, ніж будь-які інші вакцини. Ніколи вакцина так ретельно не вивчалася», - наголосив зазначив Віктор Досенко.

Зазначимо, що нещодавно Міністерство охорони здоров’я України провело опитування серед своїх читачів у соцмережах. З’ясувалося, що частина користувачів вважає, що вакцинація проти COVID-19 погіршує ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції. Для тих, хто вірить, що вакциновані легше заражають інших, бо їм «ввели коронавірус» зі щепленням, у МОЗ дали спростування цьому міфу: вакцини, які використовують від ковіду мають різні способи дії, проте жодна з них не може інфікувати людину коронавірусом. А більше про найпоширеніші міфи про вакцинацію читайте тут.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"