середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > NASA: Зонд Parker Solar Probe сьогодні наблизиться до Сонця на рекордну відстань. Які його завдання

NASA: Зонд Parker Solar Probe сьогодні наблизиться до Сонця на рекордну відстань. Які його завдання

Сонячний зонд Parker Solar Probe від NASA готується до рекордного зближення з Сонцем. 24 грудня апарат наблизиться до зірки на відстань 6,2 млн кілометрів і рухатиметься зі швидкістю 690 000 км/год. Його теплозахисний щит витримає екстремальні температури до 930°C, забезпечуючи при цьому "кімнатну температуру" для внутрішніх приладів.

NASA: Зонд Parker Solar Probe сьогодні наблизиться до Сонця на рекордну відстань. Які його завдання

Про це пише УНН з посиланням на France 24. Деталі місії Запущений у серпні 2018 року, Parker Solar Probe перебуває на семирічній місії з вивчення Сонця. Метою програми є розширення наукового розуміння нашої зірки та покращення прогнозування космічної погоди, яка впливає на Землю. Найближче зближення, яке також називається перигелієм, відбудеться 24 грудня о 6:53 ранку за Всесвітнім часом (13:53 за Києвом). У цей момент зонд перебуватиме на відстані, яка, уявно порівнюючи з полем для американського футболу, дорівнює чотирьом ярдам (метрам) від кінцевої зони, якщо враховувати відстань між Землею та Сонцем.

"Це один із прикладів сміливих місій NASA, які роблять те, чого ніхто ніколи не робив, щоб відповісти на давні питання про наш Всесвіт", — зазначив Арік Познер, науковий співробітник програми Parker Solar Probe.

Під час перигелію команди місії втратять прямий зв’язок із зондом і покладатимуться на "сигнал маяка", щоб підтвердити його статус. Неймовірні умови місії У моменти зближення зонд зіткнеться з екстремальними умовами. Температура щита сягатиме 870–930°C, але внутрішні прилади апарата залишатимуться при 29°C завдяки інноваційній конструкції. Зонд також рухатиметься зі швидкістю близько 690 000 км/год — це досить швидко, щоб перетнути відстань від Вашингтона до Токіо менш ніж за хвилину.

"Жоден створений людиною об'єкт ніколи не проходив так близько до зірки, тому Parker дійсно повертатиме дані з незвіданої території", — наголосив Нік Пінкін, менеджер із операцій місії в Лабораторії прикладної фізики імені Джона Гопкінса.
Наукові завдання Parker Solar Probe

Parker Solar Probe допомагає вирішувати найбільші загадки Сонця, зокрема:

  • Як утворюється сонячний вітер?
  • Чому корона Сонця гарячіша за його поверхню?
  • Як формуються корональні викиди маси?

Цей проліт є першим із трьох рекордно близьких прольотів. Наступні заплановані на 22 березня 2025 року та 19 червня 2025 року.

"Ми з нетерпінням чекаємо на відповідь від космічного корабля, коли він знову облетить Сонце", — додав Пінкін.

 

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"