середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > «Нова пошта» попередила про розсилку від кіберзлочинців: як захиститися

«Нова пошта» попередила про розсилку від кіберзлочинців: як захиститися

«Нова пошта» попередила про розсилку від кіберзлочинців: як захиститися

Вранці 25 грудня кіберзлочинці розіслали українцям фейкові повідомлення про нібито заборгованість перед «Новою поштою». Пресслужба компанії відреагувала на ці повідомлення, нагадавши правила кібербезпеки. У компанії наголосили, що ці листи не мають до «Нової пошти» жодного відношення. Там заявили, що зловмисники використовують довіру до відомих брендів і маніпулюють чутливою інформацією – у цьому випадку заявляють про борг. Також у «Новій пошті» нагадали правила кібербезпеки:

  • Перевіряйте адресу відправника. Оригінальні листи від «Нової пошти» приходять тільки з офіційних доменів. Звертайте увагу на підозрілі зміни в написанні.
  • Не відкривайте листи від незнайомих відправників і не переходьте за посиланнями.
  • Якщо ви відкрили лист або вкладення – негайно змініть паролі на ваших акаунтах та перевірте, чи немає у вас інших активних сесій. Якщо виявили підозрілу активність, завершіть всі невідомі сесії через налаштування безпеки ваших акаунтів.
  • Увімкніть двофакторну аутентифікацію для вашої електронної пошти, щоб захистити акаунт від несанкціонованого доступу.
  • Якщо ви отримали такий лист – перемістіть його в спам і видаліть. Це допоможе зменшити ризик повторної розсилки та захистить інших користувачів.
  • Підрозділ кібербезпеки компанії вже працює над блокуванням мережі серверів, з яких відбуваються розсилки.

У компанії наголосили, що їхній підрозділ кібербезпеки вже працює над блокуванням мережі серверів, з яких відбуваються розсилки. Усім користувачам, які намагалися відкрити вкладення у цих листах, кіберфахівці компанії рекомендують наступне:

  • Встановіть антивірусну програму (з актуальною базою даних) і виконайте повну перевірку вашого пристрою на наявність шкідливого програмного забезпечення.
  • Повністю перевстановіть операційну систему для усунення потенційно прихованих загроз, якщо під час перевірки було виявлено шкідливе ПЗ або є підозри на компрометацію системи.
  • Ці дії є необхідними для захисту ваших даних і запобігання подальшим ризикам, наголошують кіберфахівці.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"