Породілля, яка померла у Львові 1 жовтня від коронавірусу, майже не мала шансів вижити. Ковід дав настільки сильні ускладнення, що жінку було би важко врятувати, незалежно від того – вагітна вона чи ні. Деталі трагедії «Правді. Наживо» (щобудня о 19:00 на NTA) розповіли у Львівському перинатальному центрі, де 28-річна жінка провела останні години свого життя.
Пацієнтка була кисневозалежною
Нагадаємо, у п’ятницю, 1 жовтня, у Львові померла 28-річна породілля із підтвердженим діагнозом СOVID-19. У Львівський перинатальний центр її доставили з Центру легеневого здоров’я, де вагітну понад тиждень лікували від коронавірусу. При поступленні стан жінки та дитини в утробі був стабільним. Було записано серцебиття, зроблено кардіографію. Проте погіршення почалося раптово вночі. Під ранок хвора померла. За пів години до зупинки серця в жінки - внутрішньоутробно на 28 тижні вагітності помер і плід. 45-ти хвилинна реанімація не дала результатів. На той момент, пацієнтка вже була кисневозалежною. Вакцинації від коронавірусу не робила.
Складна ситуація. Важка форма пневмонії
«У неї була задишка, говорити з нею на такі теми, як вона себе почуває, було складно, в плані анамнезу, збирати анамнез було важко. Вона пробула в нас менше 12-ти годин. Тяжка форма вірусної пневмонії двобічної, з набряком альвеол легень. Там не було шансів до життя чи вагітної, чи не вагітної пацієнтки. Була дуже складна ситуація. Важка форма пневмонії», - розповідає заступник директора з медичної частини Львівського перинатального центру Олександр Сімкін.
Вагітність була у жінки першою. Також, медики зазначають, що у неї була супутня патологія - надмірна вага.
«Пацієнти, які мають надлишкову вагу, важче переносять коронавірус. Так само, як ті, що мають супутнє захворювання. І якщо в першій хвилі ковіду хворіли старші люди, то зараз переважно молоді люди, які мають менше хронічних захворювань», - описав тенденцію Олександр Сімкін.
Понад 20 вагітних жінок зараз лікують від ковідних пневмоній
Зараз у перинатальному центрі у Львові шпиталізовані дві вагітні пацієнтки, хворі на Covid-19. Їх стан стабільний. А у Центрі легеневого здоров'я від ковідних пневмоній лікують близько 20-ти вагітних жінок. За увесь попередній місяць таких пацієнток було 12. Медики наголошують, що жодна із них не вакцинована. Тож б'ють на сполох. За рекомендаціями лікарів, найкраще щепитися вакциною від Covid-19 на етапі планування вагітності або ж після 12-го тижня вагітності. Коронавірусна інфекція надзвичайно небезпечна як для мами, так і для малюка в її утробі. Юлія Бундз
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"