середа, 5 лютого, 2025
НТА > НОВИНИ > Прийняти пологи у манекена. Як у Львові вчитимуть студентів-медиків

Прийняти пологи у манекена. Як у Львові вчитимуть студентів-медиків

Прийняти пологи у манекена. Як у Львові вчитимуть студентів-медиків
Минулого тижня у Львові відкрили перший симуляційний центр на базі Львівської Медичної академії Андрея Крупинського. У ньому студенти, інтерни, а в майбутньому навіть сімейні лікарі, в умовах, наближених до реальних, відпрацьовуватимуть медичні навички.

Про те, як відбуватимуться навчання, як симуляційний центр вплине на якість медичних послуг у Львові, - дізналися журналісти програми «Формула здоров’я» (щосуботи на телеканалі НТА). В умовах, наближених до реальних Основний момент у навчанні полягатиме в тому, що студенти-медики відпрацьовуватимуть клінічні навики на спеціальних манекенах у трьох симуляційних кімнатах. Наприклад, є тренажер, в якого студенти «прийматимуть» пологи. Зокрема, й патологічні. Усередині тренажера є манекен плоду, який і буде «народжуватися». Комп'ютер може задавати певні параметри для відпрацювання тієї чи іншої клінічної ситуації, а манекен відтворює всі біомеханізминародження дитини, як і під час природних пологів.

"Студент вчиться правильно надавати допомогу жінці. Коли народиться дитина – навчимо студентів правильно надавати допомогу новонародженим", - пояснює координаторка Центру медичних симуляцій Галина Гутей.

Також майбутні медики навчаться працювати та доглядати заспецобладнанням – зонди, катетери тощо. Як говорить завідувач кафедри хірургічних дисциплін та невідкладних станів Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського Володимир Похмурський, такі вміння потребують специфічних та фахових знань.

"Та основною серед трьох кімнат є палата інтенсивної терапії. Вона максимально наближена до реальної. На двох ліжках – «пацієнти» перебувають під моніторами. Є можливість зняти кардіограму, перевести пацієнта на дихальну апаратуру, виміряти тиск, зробити дефібриляцію",- розповідає Володимир Похмурський.
Рідкість для України 

Студенти під час практичних занять отримуватимуть різні клінічні завдання: від поставити катетер у вену чи шлунку до проведення інтубації. Такі тренування на манекенах дозволять не розгубитися лікарю у реальній ситуації В Академії переконані, що завдяки Центру симуляції студенти зможуть відтренувати важливі для порятунку життів навики до автоматизму, щоби у реальних ситуаціях не розгубитися. Володимир Похмурський наголошує, що інколи саме таких простих знань бракує через застарілу систему освіти лікарям різного фаху. Тож з часом у Центрі покращувати свої знання зможуть не лише студенти, а й навіть лікарі-практики. За словами керівниці офісу українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» Тетяни Степурко, такі симуляційні центри – дорогі і є справжньою рідкістю в Україні. Відкрили львівський Центр у межах українсько-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Схожі планують також відкрити ще у Рівному, Тернополі, Чернівцях, Житомирі та Харкові. [gallery size="full" ids="317836,317837,317839,317840,317841,317842"]  

Фото: сайт ЛОДА

Більше дивіться у матеріалі: [embed]http://www.youtube.com/watch?v=mxKUl8-Sm1s[/embed]

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"