Про це повідомляє АрміяInform. У ролику звучить заява, нібито зроблена директоркою Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільдою Ресслер, яка називає дії України «терористичними». Проте цей матеріал не має жодного стосунку до офіційних публікацій ЮНЕСКО. Більше того, Мехтільда Ресслер вже не обіймає посаду, яку їй приписують, і ніколи не робила подібних заяв. Фейкове відео було змонтоване з відкритих джерел, які розповідають зовсім про інші теми. ЮНЕСКО спростовує цю інформацію, наголошуючи на її фейковому характері. Руйнування пам’яток: хто винний насправді? Росія звинувачує Україну в пошкодженні об’єктів культурної спадщини, намагаючись перевести увагу з власних злочинів. Зокрема, тимчасовий виконувач обов’язків губернатора Курської області Олександр Хінштейн заявив, що під час ракетного удару ЗСУ в Рильську нібито постраждали 17 об’єктів культурної спадщини. Проте ці звинувачення залишаються непідтвердженими, а масштаби пошкоджень є мінімальними. Натомість дії російської армії призводять до значних руйнувань української культурної спадщини. Руйнування в Україні: офіційна статистика Станом на грудень 2024 року в Україні зафіксовано 1222 пошкоджені пам’ятки у 18 регіонах. Лише в листопаді було завдано 43 нових ударів по об’єктах культури та історії. Найбільше постраждали:
- Харківська область: 322 об’єкти;
- Київська область та столиця: 81 об’єкт.
Серед останніх інцидентів — обстріл Миколаївського костелу в Києві 20 грудня. Цілі російської пропаганди Розповсюджуючи фейки, Росія переслідує кілька цілей:
- Переключення уваги: агресор намагається відвернути увагу від руйнувань, яких завдає українській культурній спадщині.
- Маніпуляція емоціями: теми історичної та духовної спадщини використовуються для мобілізації підтримки серед російського населення.
- Дискредитація України: створення сумнівів у міжнародної спільноти щодо обґрунтованості звинувачень проти Росії у воєнних злочинах.
Україна закликає міжнародну спільноту до розслідування актів культурного вандалізму з боку Росії, адже ці дії є грубим порушенням міжнародного права.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"