![Кому психологи радять цілуватися щодня Кому психологи радять цілуватися щодня](https://nta.ua/public/storage/image/news/aXuy6Gll0ldSIokmbDAxWR3WQleULhpnS7OMygHo.jpg)
Про те, як поцілунки впливають на емоційний стан людини і як часто потрібно цілуватись, читайте у матеріалі NTA.
Поцілунки покращують продуктивність нашого мозку
Психолог Наталія Репецьказапевняє, що поцілунки – це не лише приємно, але й корисно для нашої нервової системи. Завдяки поцілункам зростає продуктивність нашого мозку. «Це корисно для нашого емоційного стану, тому що під час поцілунку виробляються такі гормони, як дофамін, окситоцин, гормон прив’язаності, задоволення, ендорфіни. В цілому продуктивність наша зростає, настрій покращується, продуктивність нашого мозку зростає», - описала Наталія Репецька ефект від поцілунку. За словами психолога, під час поцілунку підвищується пульс, відповідно покращуються і всі системи нашого організму. «Тому це дуже позитивна практика для душі і тіла. Ну і це зближає, це прояв любові. Я вважаю, що цим потрібно займатися, не нехтувати поцілунками», - додала сімейний психолог.
Наталія Репецька переконана: найцінніше у поцілунках те, що знижується рівень кортизолу – гормону стресу. Крім того, це ефективний спосіб, як розвантажити свою голову після важкого дня або навпаки зарядитись на позитивний день.
Чому жінкам бракує тактильних проявів
Також психолог зауважила, що з досвіду роботи із парами, тактильних проявів, поцілунків чи обіймів бракує саме жінкам. «Жінки більше мають бажання контакту, а чоловіки все ж більш раціональні, для них поцілунок веде до статевого акту, а для жінки це може бути просто спосіб виявити любов. В тому така різниця. Жінка більш емоційна, чуттєва і має більше потреби у поцілунках», - пояснила вона.
Цілуватися потрібно щодня
На думку фахівця, поцілунок має стати хорошою звичною. Особливо це стосується пар, які проходять кризовий період. Поцілунок – це додатковий ресурс для побудови міцних стосунків, який повинен бути у пари щодня. «Коли відносини починаються, то там питання поцілунків немає. Але інше питання, коли сім’я проходить кризовий період. Тоді це вже треба вводити у корисну звичку, цілуватись щодня. Про це, на жаль, пари забувають через буденні, побутові справи. Тому треба нагадувати собі і партнеру, що це важливо, і щодня, бажаючи гарного дня, цілуватися. Також увечері, щоб це було такою гарною звичкою», - додала психолог. Додамо, День поцілунків - це неофіційне свято, яке придумали ще у 19 столітті у Великій Британії. Уже більше 20 років тому це свято затвердила ООН.
Валерія Рабінович
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"